Koronavirus: SARS-CoV-2 (Covid-19)

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
harrison314
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Koronavirus: SARS-CoV-2 (Covid-19)

Príspevok od používateľa harrison314 »

taki7 napísal: 05 apr 2021, 22:44 Sú povolené domové schôdze?
Skor su zrusene. Vdaka tomu som uz nemusel na 4 ist.
taki7
Star
Star

Príspevok od používateľa taki7 »

harrison314 napísal: 06 apr 2021, 7:58 Skor su zrusene. Vdaka tomu som uz nemusel na 4 ist.
Vďaka za info.

Autoeditácia príspevku po 5 hod 2 min 24 sek:
Čo to objednali Matovič s Krajčím? Na Sputniku, ktorý doviezli na Slovensko nesedí ZÁSADNÁ VEC...

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/co-t ... asadna-vec
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Mohol by si aj napisat, co take zasadne na nom nesedi, pre nas, co nechceme zvysovat navstevnost bulvarnemu webu.
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

https://dennikn.sk/2333976/sputnik-v-u- ... /?ref=tit1
Tak čítaj tu. Okopírovali článok.
V skratke. Sputnik V dovezený na Slovensko nie je identický s tým, čo majú iné krajiny a čo bolo prezentované v časopise Lancet.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

beardie, ty mas pocit, ze graf pre Cali alebo tvoj ciselny rad ukazuju vzostup? a pre Floridu tam nie je narast, ktory v case pisania mojho postu nemusel znamenat len krakodbu stagnaciu? ale kedze ani ta by nemala nastat, tak lockdown 1, premorenie 0.
tiez denne tlac hovori o ovela vacsom otvarani ako v strednej Europe ci v UK, takze je mozne ju povazovat za otovrenu a je uplne jedno ci desiatky hodin, alebo desiatky dni. je otvorena? ano. len neviem co je ten obrazok. ako obycajne si na neho nedal ziadny link.

apropos link. asi narazas na ten predoslu stranu, kde som dal pdf s clankom a linkom na podcast, ktory si si vypytal. preto som nepovazol na nutne ho niecim doplnat.

na to Svedsko, required/recommended a local/national ma Reuters pekny graf tiez. nemusime sa o tom skriepit. len podla metriky, ktoru si uplatnil na Kalifornie je ono uzavrete tiez.

takze este raz a snad uz naposledy ku mytickemu premoreniu: 50+% populacie vystavime smrti, alebo tazkemu poskodeniu zdravia a vysledok nie je ani zastavenie narastu postu umrti a uz vobec nie poctu nakazenych. takze preco by sme to mali robit? lebo stupajuce pocty mrtvych a pacientov v nemocniciach tu ekonomiku nespasia. ked niekto zomrie, je mrtvy. nemusi si brat volno z prace, nepotrebuje rehabilitacneho zdravotnika ani nic ine co a) drzi zamestnanca mimo prace a zakaznika mimo prevadzku; b) zatazuje zdravotnika, ktory mohol po vyse roku opat pomahat pacientovi s rakovinou ci inou chorobou.
je pozitivne pozorovat u koho sa post/long covid prejavu. z tych 14%, ktori sa prihlasili som si nevsimol ludi s komplikaciami, ktore by im pred chorobou nedovolovali byt v pracovnom procese. takze stale su to tyzdne liecenia covidu a zdhruba tri mesiace na doliecovanie. pre HR manazment projektu toto moze byt klucove ked sa dojednava odovzdanie klientovi. viac ludi v praci zvykne robit rychlejsie a tak ked je potrebne ratat stvrtroka na medicke volno, tak to tak optimisticke nie je.

jasne, ze imunita moze byt vrodena. bolo by super narodit sa imunitou voci TBC, tyfu a inym chorobam. no z kolonizacie Ameriky vieme, ze to co boli neprijemne vyrazky pre Spanielov vykosilo povodnu populacie Juznej Ameriky. lebo ich imunita sa stretla s ovcimi kiahnami prvy krat. preto ked virus, ktory sa dnes vola SARS-CoV-2 este pred 24 mesiacmi robil zle zvieratam, tak je tazke si predstavit ze miliardy ludi maju voci nemu prirodzenu imnunitu. nemame dokaz, ze by take nieco existovalo. nie som si isty ako by to slo dokopy s teoriou evolucie.

som rad, ze sme dospeli ku spolocnemu zaveru, ze asymptomaticke sirenie je mozno no zaroven mame metodu ako mu branit - handra cez tvar.

aha. len to si nenapisal, ze ta karantena aku navrhujes by bola bublina a nie je pobyt v hoteloch kym nenastanu lepsie podmienky. ak by existoval realny protiargument proti lockdownu, tak tebou navrhovane by fungovat mohlo a nemal by som s tym vela problemov.

tiez dakujem za objasnenie ako to vidis s tym ockovanim. po vyjadreni "40- by sa nemali ockovat" som nadobudol presvedcenie, ze si voci tomu. a ano, ja som tiez za prioritne ockovanie rizkovych a ziadne prebiehanie bez racionalneho dovodu.

vidis, ja radsej ako PR rozhovoru budem verit konsenzu.
gorsche
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa gorsche »

Vysvetlite mi preco Slovensko ostava cierne? "Podľa covid automatu bude mať Slovensko už len dva čierne okresy, a to Poprad a Kysucké Nové Mesto. Slovensko ako celok zostáva naďalej v čiernej farbe. Ak sa udrží pozitívny vývoj poklesu hospitalizovaných pod 3000 pacientov, postupne sa môžeme prepnúť do bordovej farby už 19. apríla." DennikN
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Pozri si pravidlá covid automatu. Zhoršenie stavu sa prejavuje hneď od najbližšieho pondelku. Pri zlepšení stavu sa však čaká ešte ďalší týždeň na potvrdenie pozitívneho trendu, až tak sa zmení farba na svetlejšiu. Čiže teraz bol stav pacientov pod 3000, ak toľko bude ešte aj tento týždeň, od nasledujúceho týždňa (19.4.) sa celé SR zmení na bordové.
gorsche
Medium Star
Medium Star

Ja neviem, ja to chapem inak. To co pises pisu vo vete kde rozoberaju farbu regionov "Publikovaná je mapa regiónov v utorok, s platnosťou od nasledujúceho pondelku (pri zlepšení ešte extra 1 týždeň, počas ktorého sa musí potvrdiť pozitívny trend)."
Pri celonarodnych kriteriach pisu: "Na prechod do nižšieho stupňa je nutné dosiahnuť počet hospitalizácií a aspoň jeden z ďalších dvoch limitov (buď Rt, alebo priemerný počet prípadov). Uvoľňovanie je možné až po 13 dňoch od prehodnotenia" Ja som mal za to, ze prehodnotenie sa mysli posledna zmena farby. A to je uz davno co ubehlo 13 dni.
Pritom som pozeral minulotyzdnovu tlacovku MZ kde sami hovorili ze ak trend klesania hospitalizacii bude pokracovat, o tyzden oznamia ze Slovensko bude bordove.
brm
Darca
Darca

Prehodnotenia predsa bývajú každý utorok. Dnes opäť prehodnotili a vyšlo im, že spĺňame všetky kritéria na celonárodnú bordovú farbu + 13 dní = 19.4.

Prehodnotenie sa asi nechápe ako zmena hodnotenia, ale ako opätovné hodnotenie stavu.
gorsche
Medium Star
Medium Star

Tak toto nema logiku, lebo o tyzden budu prehodnocovat covid automat znova. A ak mam cisto logicky vziat to co tam pisu, o tyzden uvolnenie zas odlozia o 13 dni :) kedze znova prehodnocovali
brm
Darca
Darca

Preto je podľa mňa formulácia 13 dní nešťastná a lepšie by to mali formulovať ako som písal, že jeden extra týždeň na potvrdenie pozitívneho stavu aj pri celonárodnom automate.

Ale na Slovensku je všetko na hlavu, takže sa niet čomu čudovať..
gorsche
Medium Star
Medium Star

Este sa opravim, na tlacovke minuly tyzden len vraveli ze ak dostaneme hospitalizovanych pod 3000, budeme moct prejst do bordovej farby (nepovedali kedy). Beriem chybu na seba, ja som uz velmi chcel pocut ze dalsi tyzden, tak som to aj pocul :D. Nasiel som v covid automate co je asi prehodnotenie "1x za mesiac alebo podľa aktuálnej potreby – zasadanie Pandemickej komisie vlády SR s prehodnotením Covid automatu" Neviem ale najst datum kedy naposledy zasadala takato Pandemicka komisia s prehodnotim Covid automatu. Ved naco by to davali vediet na nejakom normalnom mieste. Od toho len zavisi kedy otvorite svoj obchod.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

brm napísal: 06 apr 2021, 21:09 Prehodnotenia predsa bývajú každý utorok. Dnes opäť prehodnotili a vyšlo im, že spĺňame všetky kritéria na celonárodnú bordovú farbu + 13 dní = 19.4.

Prehodnotenie sa asi nechápe ako zmena hodnotenia, ale ako opätovné hodnotenie stavu.
Dnes bolo v spravach, ze kvoli sviatkom odlozili tohtotyzdnove prehodnotenie na zajtra. Ale mozno som to len zle pochopil...
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Tiez som zachytil tuto informaciu, ze prehodnotenie presunuli na zajtra.
brm
Darca
Darca

Čiže cez deň avizovaná tlačovka o 20h bola len o regionálnom automate a dnes bude nová tlačovka o celoslovenskom automate? Podľa mňa blbosť, ale na Slovensku sa už niet čomu čudovať.

Moji známi dôchodcovia 73r konečne dostali termín na fajzerku na tento týždeň. Registroval som ich v deň spustenia čakačky, minulý týždeň som im pre istotu pridal ešte tretie očkovacie miesto. Medzitým zaočkovali fajzerkou všetkých známych 60-69.. na hlavu!!!
gorsche
Medium Star
Medium Star

Este sa chcem postazovat na covid automat. Takze aby sa opatrenia uvolnili treba cakat 13 dni od posledneho prehodnotenia. 19. aprila zmenime asi farbu. Niekedy, dajme tomu, 5. maja zasadne Pandemicka komisia s prehodnotenim covid automatu ktora normalne zasada 1x mesacne. Od posledneho zasadnutia treba cakat 13 dni na uvolnenie. Nizsiu farbu by sme mohli mat az 24. maja... Ak budu zasadat raz mesacne tak zelenu farbu dosiahneme v septembri... Uz teraz celostatny automat vobec nestiha za tym regionalnym kedze regionalne je polovica Slovenska nie bordova ale cervena. Ja viem ze urcite nebudu tak pomaly otvarat Slovensko, len keby mam vychadzat z toho co pisu...
brm
Darca
Darca

Je tam raz mesačne alebo podľa potreby. Teraz to podľa mňa prebieha podľa potreby = každý týždeň. Uvidíme...
taki7
Star
Star

Príspevok od používateľa taki7 »

Tak takto to je ohľadne domových schôdzí...

Dobrý deň,

podľa § 4 ods. 2 písm. d) v súčasnosti platnejvyhlášky č. 131 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok a hromadných podujatí (ďalej len vyhláška) sa zákaz usporadúvať hromadné podujatia nevzťahuje na zasadnutia, schôdze a iné podujatia, ktoré sa uskutočňujú na základe zákona (konkrétna schôdza sa zvoláva na základe zák. č. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov). Pri konaní týchto podujatí musia byť dodržané opatrenia uvedené v § 4 ods. 5 vyhlášky a v § 2 ods.1 vyhlášky č. 133 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

jackb napísal: 06 apr 2021, 20:09 beardie, ty mas pocit, ze graf pre Cali alebo tvoj ciselny rad ukazuju vzostup?
ja som nikdy netvrdil, ze je tam rast, pokles alebo stagnacia, to su tvoje vymysly
ja som len porovnaval celkove hodnoty v otvorenej FL a uzavretej CA
a pre Floridu tam nie je narast, ktory v case pisania mojho postu nemusel znamenat len krakodbu stagnaciu? ale kedze ani ta by nemala nastat, tak lockdown 1, premorenie 0.
su tam vypisane konkretne hodnoty a z nich jasne vyplyva dlhodoby pokles
btw CA je stale na dvojnasobnych cislach, pada to tam samozrejme rychlejsie, co som nikdy nespochybnoval
tiez denne tlac hovori o ovela vacsom otvarani ako v strednej Europe ci v UK, takze je mozne ju povazovat za otovrenu a je uplne jedno ci desiatky hodin, alebo desiatky dni. je otvorena? ano. len neviem co je ten obrazok. ako obycajne si na neho nedal ziadny link.
ten obrazok s cervenymi a oranzovymi stlpcami? ten je tvoj, resp z tvojho clanku z LA Times a jasne ilustruje co je a co nie je otvorene; Florida je otvorena od septembra 2020, CA z hladiska dostupnosti obchodov a sluzieb ledva na polovicu 3 tyzdne
ak chces niecim argumentovat, doporucil by som dany argument aspon zbezne preletiet ocami
doteraz sme sa bavili o uzavretej FL v porovnani s otvorenou CA a vplyvom na pocty mrtvych, mam pocit, ze chces diskusiu otocit inym smerom, co sa mi nezda byt vhodne
na to Svedsko, required/recommended a local/national ma Reuters pekny graf tiez. nemusime sa o tom skriepit. len podla metriky, ktoru si uplatnil na Kalifornie je ono uzavrete tiez.
prosim konkretizuj, zatial som od teba na tuto podtemu (Reuters) videl len jeden link a tuto citaciu
takze este raz a snad uz naposledy ku mytickemu premoreniu: 50+% populacie vystavime smrti
toto je tvoj problem, vysnivas si nejaku dystopiu, ktora je od reality uplne vzdialena a snazis sa to prezentovat ako fakt
realita je taka, ze 99,7 % obyvatelstvu smrt nehrozi
alebo tazkemu poskodeniu zdravia
zase mimo, takze reagovat viac nebudem
vysledok nie je ani zastavenie narastu postu umrti a uz vobec nie poctu nakazenych.
viackrat som opakoval, ze premorenie nezastavi umrtia, spomaluje ich rast, pretoze sa virus nedostane k ohrozenym skupinam, ak su vhodne izolovane
pocet nakazenych je irelevantny, ak nema vplyv na pocet hospitalizacii
podla statistik vieme, ze do nemocnic ide max 5 % populacie, cize vratane ohrozenych skupin, v pripade ich ochrany sa toto cislo rapidne znizuje, ochranou moze byt bud izolacia alebo zabranenie pristupu virusu k takejto skupine, to je mozne aj premorenim, je to jedna z moznosti a je empiricky dokazana
takze preco by sme to mali robit? lebo stupajuce pocty mrtvych a pacientov v nemocniciach tu ekonomiku nespasia.
kratkodobo samozrejme pocty pacientov v nemocniciach stupali, to je jasne, cielom bolo predsa splostit krivku, aby nemocnice zvladali napor, o tom sa hovorilo od uplneho zaciatku
len ignorant predpoklada nulovy pocet umrti alebo nakazenych
to sa podarilo viacmenej vsade, vo Svedsku premorenim, v inych krajinach viac ci menej podarenymi lockdownami
vo Svedsku ciastocne uspesne, v inych krajinach Europy veru nie
Svedi spravili vela chyb, napriklad, ze si hned na zaciatku vykosili domovy dochodcov, ale vtedy este nikto poriadne nevedel, co nas caka
z tych 14%, ktori sa prihlasili som si nevsimol ludi s komplikaciami, ktore by im pred chorobou nedovolovali byt v pracovnom procese.
ja ano, je to priamo v tom clanku, ktory si postoval
ocividne to musim odcitovat znova
People with other pre-existing health conditions that limited their day-to-day activities were more likely to report long Covid symptoms
budem dalej tvrdit, ze je lepsie, ak clovek nezomrie, ako by mala mat cast populacie niekolko tyzdnov, obcas i mesiacov, nejake zdravotne problemy (velmi pravdepodobne liecitelne)
v podstate sa tvaris, ze je lepsie, ak ti ludia zomru, lebo nebudu vyzadovat starostlivost?
jasne, ze imunita moze byt vrodena. bolo by super narodit sa imunitou voci TBC, tyfu a inym chorobam. no z kolonizacie Ameriky vieme, ze to co boli neprijemne vyrazky pre Spanielov vykosilo povodnu populacie Juznej Ameriky. lebo ich imunita sa stretla s ovcimi kiahnami prvy krat. preto ked virus, ktory sa dnes vola SARS-CoV-2 este pred 24 mesiacmi robil zle zvieratam, tak je tazke si predstavit ze miliardy ludi maju voci nemu prirodzenu imnunitu. nemame dokaz, ze by take nieco existovalo. nie som si isty ako by to slo dokopy s teoriou evolucie.
pozri si zaciatok nasej diskusie na tuto podtemu, zase vytvaras odbocky, ktore nemaju ziaden suvis s hlavnou temou

aby som ti to priblizil, zacal si tymto: "ja popieram len to, ze niekto moze mat prirodzenu imunitu co ludstvo pred dvoma rokmi ani nepoznalo."
to je samozrejme klamstvo
kedze ignorujes poznanie vedy v oblasti epidemiologie, povazujem za zbytocne diskutovat s tebou na temu T a B lymfocytov a nejakej tvojej predstave, ze ak sa clovek vystavi respiracnemu virusu, tak 50+ % z nich "zomrie alebo bude mat tazko poskodene zdravie" (to je citacia), to je uplny nonsens a nechapem ako clovek tvojho rozhladu moze nieco take mysliet akokolvek inak ako blby vtip
som rad, ze sme dospeli ku spolocnemu zaveru, ze asymptomaticke sirenie je mozno no zaroven mame metodu ako mu branit - handra cez tvar.
nikdy som nic ine ani netvrdil, od zaciatku (po maji 2020) som spochybnoval iba to, ze ludia bez symptomov by mali byt nejakou vyznamnejsou hrozbou, co sa samozrejme nasledne ukazalo ako pravdive
aha. len to si nenapisal, ze ta karantena aku navrhujes by bola bublina a nie je pobyt v hoteloch kym nenastanu lepsie podmienky.
lebo predpokladam minimalnu inteligenciu svojho protidiskutera
v tvojom pripade sa ale uz viackrat ukazalo, ze musim naozaj kazdy jeden vyrok viackrat vysvetlovat do detailu, lebo nemas pochopenie pre realitu, tym ta neurazam, len mi je luto, ze sa snazis tak strasne v nasej diskusii vyhrat, ze uplne ignorujes okolity svet, jeho zakonitosti a vztahy
ak by existoval realny protiargument proti lockdownu, tak tebou navrhovane by fungovat mohlo a nemal by som s tym vela problemov.
samozrejme, ze by fungovalo, bolo logicke, uskutocnitelne a malo same benefity
len kvoli neschopnym pritakavacom vo vlade riadenej sasom sa nedostava na preukazatelne pozitivne riesenia, to plati rad radom pre vsetky rozvinutejsie staty sveta, vratane Svedska
vidis, ja radsej ako PR rozhovoru budem verit konsenzu.
uplne najhorsia je ta ignoracia vedcov, ktori maju realne vysledky, a pocuvanie "vedcov", ktori by najradsej vsetko zavreli, im pinkne kazdy mesiac 14. na ucet vyplata, bez konzekvencii
ten konsenzus je len hlupe pritakavanie na najvacsie absurdity typu prosne testovanie a nasledne nedohladavanie kontaktov alebo nefunkcny semafor nerespektujuci vplyvy prostredia na spolocnost, o zakaze vychadzania do prirody bez rusok alebo kontrola jazd medzi okresmi ani nezacinam

tupe stadovite myslenie sposobilo zbytocnych niekolko tisic mrtvych len na Slovensku, "ved sa predsa 16 krajin nebude mylit"
ekonomicke skody a ich vplyv na zivoty beznych ludi su nedozierne
otras

//aby som bol konkretny, tak napriklad Smatana
15:07
Problém na Slovensku nie je nízky podiel zaočkovaných, ale to, že neočkujeme najrizikovejšie skupiny. „My tým, že očkujeme stále mladšie kategórie, posúvame problém vpred. Bojím sa, že sa to v lete vráti aj s úrokmi ako pôžička,“ hovorí analytik Martin Smatana.
v lete, jasne...

Krištúfková a Visolajský - co tak citam po internete, tak dalsi priklad 2 ludi odtrhnutych od reality, tak ona by chcela ludi testovat este castejsie ako raz za tyzden, ak chodia do prace
no uplne mimo
uz jej niekto ukazal tie vysledky? 0,3 % pozitivnych? ked je presnost testov 99,5 %? uplne mimo tito ludia
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

beardie, uz ma to prestava bavit. ty vsetko ignorujes v prospech svojej nazobenskej viery v premorenie. nie si priznat si chybu. ani v obvinovani mna, ani v ignoracii obsahu clankov, ktore sem davam.
napriklad
beardie napísal: 07 apr 2021, 15:04 ja som nikdy netvrdil, ze je tam rast, pokles alebo stagnacia, to su tvoje vymysly
toto je v jackbovom svete rast na Floride
graf aj ciselny rad ukazuju narast v case ked som to pisal. nie si dokonca ochotny priznat ani to, lebo musis mat pravdu. ano, v Kalifornii je dlhoboby pokles, na Floride bol dvojdnovy narast. tak to mas spravne.
ja super, ze sa aspon opravujes a priznas, ze ta Kalifornia skutocne otvarala a "nie je zatvorena" ako si bol schopny tvrdit pred tym. ani to nemozes priznat a budes vymyslat precenta otvorenia. len aby niekto iny nemal pravdu.
2021-04-07 15_18_08-United States_ the latest coronavirus counts, charts and maps.png
aj to Svedsko je rovnaky pripad. link, interaktivita... a musim robit screenshoty

skoly: ano, nie vsetky neboli zatvorene po cely cas od januara 2020. boli niektore zatvorene a stale su? ano,
2021-04-07 15_20_37-Sweden_ the latest coronavirus counts, charts and maps_schools.png
pracoviska. su a boli cely cas vsetky otvorene? nie.
2021-04-07 15_21_39-Sweden_ the latest coronavirus counts, charts and maps_workplace.png
maju Svedi uz vyse roka odporucane nechodit z domu ked nemusia? ano.
2021-04-07 15_22_46-Sweden_ the latest coronavirus counts, charts and maps_stay-at-home.png
rovnako, napises, ze smrt kvoli CoVIDu hrozi 23 milionom ludi a to je fajn a ked napisem, ze ked clovek raz zomrie, tak uz to nie je problem pre spolocnost, povazujes to ze vrchol cynizmu.
na tazke a neliecitelne poskodenia zdravia su skutocnosti, pokojne napis email lekarom, interviews s ktorymi som sem dal.

co by som ale chcel vysvetlit, je z akeho dovodu bazirujes na remoreni a si proti lockdownu, ked to prve nema zabranit umrtiam ani preplneniu nemocnic no to druhe ho robi dokonale. vid Anglicko ci Kalifornia. pocet nakazenych je najrelevatnejsi, ked nakazenie co najviac ludi povazujeme za sposob ako otvorit ekonomiku. lebo aj doma sa pacient bude liecit aspon dva tyzdne a 14% z nich nepojde do prace ani tri mesice po vylieceni sa z primarneho ochorenia. takze za premorenim nie je ani len logicky zaklad.

ignorant je osoba, ktora chce za riskovanie zivotov a ich zbytocne straty nieco co funugje? pozerajuc sa na grafy vo Svedsku, tak sa im nic nepodarilo, lebo otvarat nemozu, nemocnice sa plnia, virus mutuje.
ak si Svedi pozabijali dochodcov uz pred rokom, kto potom zomieral na Vianoce?

nevytvaram ziadne odbocky. pytal si sa, ci tvrdim, ze prirodzene imunuta neexistuje. ja som ti dal historicky dokaz ako to s nou je. ty potrebujes virusu vystavovat viac ako polovicu populacie, z ktorych vela ludi skutocne zomrie alebo bude mat naozaj tazko poskodene zdravie. tak neprekrucaj prosim. nozaj so mnou o lymfocytoch diskutotovat, len prosim napis, ako si ti povodni Americania dovolili nebyt imunni voci chrobe, voci ktorej Europania imunni boli.

v spolocenskej atmosfere kedy sa odmietalo prekrytie tvare a tak bolo asymptomaticke sirenie skutocny problem si naozaj tvrdil, ze problem nie je hrozba?

len ako bez krystalovej gule ma proti diskuter vediet ako si predstavujes "izolaciu rizikovej skupiny"?

realnymi vysledkami nazvat tvrdenia osob, ktore napriklad podporuju neockovanie skupiny ludi, ktora ma najvacsiu sancu nakazit sa a roznasat ho dalej? alebo "vyskum" bez cisel kde jednej pani ci jej timu vyslo, ze imunita po nakazeni trva dlhsie ako si mysli zvysok vedeckej obce?

urazky si daj za klobuk, dakujem. ako sa riesia epidemie? uzavrie sa uzemie kym sa nezatavi sienie virusu a/alebo sa nenajde ucinna liecba ci prevencia. co je pandemia? epidemia, ktora sa vyskytuje na kazdom obyvanom kontinente.
neviem kam mieris tym slamenym panakom o prikyvovani. ja som bol vzdy za poriadne trasovanie. btw, pre neho je vyhodnejsie ked ludia nechodia na diskoteky a nepiju z jednej nadoby. zvladnute trasovanie pomohlo odvratit prvu vlnu na Islande, lebo na neho nasadili policajtov, aj ked ano, je to len sto tisic ludi a minimalny pocet vstupnych bodov na ostrov. o zakaze vychadzania do prirody alebo zakryvanie si tam tvare ked to nema ziadny zmysel so pisal v predoslej reakcii. takehoto slameneho panaka som si naozaj nezasluzil. tiez som proti nefungujucim regionalnym semaforom. takze si musis najst inu scapegoat, na ktoru zhodis schvalovanie vsetkeho bez rozmyslu.
mal si pocit, ze som voci systemu kedy sa testuju len ludia s priznakmi, alebo ich blizke kontakty, ktore trvali hodiny (navsteva v domacnosti)? prve dve kola testovania som schvaloval len preto, lebo som netusil, ze nic z toho nebude a testy tiez budu na dve veci.

casto opakujes cosi o 16 krajinach. o co ide?
ako bolo ukazane, permorenie by malo za nasledok zamestnancov mimo zamestnania v 14% pripradoch az na 4 mesiace a ovela viac mrtvych. zatvorenie Anglicka na 4 mesiace spojene s efektivnym systemom ockovania viedlo ku otvaraniu skol a zaciatku postupneho a opatrnemu otvaraniu ekonomiky. to je empiria.
\\tu este pridam nieco o imunite od CDC
https://www.cdc.gov/vaccines/vac-gen/immunity-types.htm
Active immunity results when exposure to a disease organism triggers the immune system to produce antibodies to that disease. Exposure to the disease organism can occur through infection with the actual disease (resulting in natural immunity), or introduction of a killed or weakened form of the disease organism through vaccination (vaccine-induced immunity). Either way, if an immune person comes into contact with that disease in the future, their immune system will recognize it and immediately produce the antibodies needed to fight it.

Active immunity is long-lasting, and sometimes life-long.
a tu par milych slov o dlzle imunity pri prekovani SARS-Cov-2
https://www.immunology.org/news/immunit ... now-so-far
How long does immunity to SARS-CoV-2 last?
As SARS-CoV-2 has only been around for a year, it is difficult to fully understand how long immunity lasts after infection. Current evidence suggests that antibody concentrations in the blood of people who have been infected do decline over time but can persist in some people for at least 8 months, and possibly longer, after infection. It has also been found that B and T cells that recognise SARS-CoV-2 are also present in the blood 8 months after infection.
Ono British Society For Immunology je pre mna viac ako seznam spravy, tbh.
Napísať odpoveď