Lyžovanie

O športe...
djxtreme
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa djxtreme »

Hannibal napísal:ty co ste z Martina alebo okolia chodte otestovat Martinske hole !! maju tam novu 6 sedacku...iked je na dost slabom svahu stoji za to !
bol som tam 29.12 a dost ma sklamalo ze tato sestsedacka este nefungovala a pritom v TV tvrdili ze od 26.12 funguje...ale pocul som ze uz ide a dufam ze to trosku odlahcila lebo naposledy tam bolo strasne vela ludi a cakal som v priemere 15 minut v rade na vleky :roll:
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Hannibal: V stredu som bol, lyzovacka super. Dosli sme rano o stvrt na devat, do deviatje posedeli na hoteli a dali si ranajky. Potom sme sli lyzovat. Lanovka je skvela, je pekne zakryta, takze vobec nefuka, jazda na nej trva asi 4 minuty, len ten nastup je trochu divny (mam na mysli ten pas). Svah je aky je, kto chce, nech sa pusta po jednotke (na pravej strane ked ides lanovkou smerom hore) a potom mozes prebehnut spat na pomu cez les (trat lanovky) alebo dojdes dolu popod stlpy lanovky. Okolo dvanastej sme skocili na obed, najedli sa a vratili sa spat na trat. Este potom sme dali dva hotdogy na Pirmanke (chatka s obcersvenim na dvojke, kusok nad predajom listkov) a polyzovali. Pred tretou sme to vsak zabalili, pretoze nas boleli nohy z celodenneho lyzovania, ved cakacie rady neboli ziadne, takze sme sa pustili a isli hned lanovkou, resp. vlekom.

V pondelok som bol v Jasenskej, stal som na lyziach po asi siestich rokoch, no nebol problem, avsak zasnezovali a tak nas na lanovke dobre prefukalo tym snehom, dost silno aj fukalo, bola zima, cize som prisiel hore cely zmrnuty, potom som sa pustil po zladovatelom svahu dolu..., no otras ako vzdy.
ades
Guru
Guru

Príspevok od používateľa ades »

mam teraz novu lyziarsku prilbu znacky cebe, tak sa chcem spytat, ci s tou znackou mate niekto skusenosti :) (brnensky intersport: povianocna zlava z 2199Kc na 1399Kc, no nekup to)
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Ja som bol tento rok 3 - krát na Krahuliach a môžem povedať, že som bol rád, že mali spustené okrem sedačky aj 2 vleky, lebo na taký relatívne krátky kopec trvá vyvezenie sedačkou viac ako 5 minút, pričom vlekom iba 2 minúty. Raz som sa dokonca pri cca. -10C a vetre zasekol na tej sedačke na 10 minút a to ma vtedy poriadne ofúklo. Tiež bolo dosť ľudí 30.12., kedy som čakal v rade na vlek vyše 5 minút. Inak je tam kvalita zjazdovky aspoň ráno veľmi dobrá, ale poobede je to už dosť rozbité...
Hannibal
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Hannibal »

Hojko: Ja som ako zastanca nazoru ze Martinky su urcite najlepsie stredisko v Turcianskej kotline...sice dost nevyhoda je ten pristup ale maju zase obrovske plus ze sa tam lyzuje skoro do aprila....Co sa tyka tej 6- sedacky je to velky pokrok bo pohlti vacsinu ludi a to je dobre..1 a C budu free...treba pockat kym sa vybuduje ta kabinkova na hole a potom sa bude radit toto stredisko si trufam povedat do prvej 5.
ejo6
Expert
Expert

Re: Lyžovanie

Príspevok od používateľa ejo6 »

Lyžiari. Bol niekto z vás vo Francúzsku v Chambrousse? Vedel by toto stredisko ohodnotiť?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Nemyslis Chamrousse pri Grenobli? Ak hej, tak by som sa uz vybral skor do Alpe D'Huez, ktore je nedaleko a ktore ti ponuka podstatne viac zjazdoviek...
ejo6
Expert
Expert

Príspevok od používateľa ejo6 »

Áno to. No ideme to ako zájazd z výšky, s dosť nižšou sumou, tak si nenavyberám. Len tak načo sa tam môžem tešiť a tak.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Mozes sa tesit na sneh :D Vsak si pozri ich web, ze na co sa mozes tesit, ci ponukaju nieco extra alebo pozri na sk.bergfex.com nejake recenzie.
Jakub140
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Jakub140 »

Tatranská Lomnica- Štart :D zatiaľ len na modrej zjazdovke.
MP4-27
Guru wannabe
Guru wannabe
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MP4-27 »

ejo6 napísal:Lyžiari. Bol niekto z vás vo Francúzsku v Chambrousse? Vedel by toto stredisko ohodnotiť?
ak uz ides do Francuzka lyzovat su aj lepsie strediska :)
Element
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Element »

chalani idem predávať lyžiarky čo som našiel na povale :mrgreen: ale neviem zistiť aká je veľkosť, na nich je napísané 330-345 čiže to je v mm a to je vnútorný a vonkajší skelet či čo? Poraďte, a ako mám zistiť veľkosť "papuče" keď ani nejde vybrať :D
ziegel
Star
Star

Príspevok od používateľa ziegel »

Takze dneska 2 velke uspechy svetoveho formatu v slovenskom lyzovani. Zuzulova 1. miesto, Vlhova (ktora mala prvy start na svetovom pohari) 11. miesto. GRANDE
http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html? ... ceid=70955
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

ziegel: To je pekne, ale toto je tema o lyzovani medzi uzivatelmi. Tema o zavodoch je tu: http://www.hojko.com/winterpark-tema-o- ... 84452.html
WiZard
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WiZard »

Martinky alebo Vratna?? Chceme ist viaceri (aj slabsi aj lepsi lyziari) na nejake 3-4 dni... Vlani sme boli vo vratnej, pacilo sa nam, teraz rozmyslame, ci ist opat do vratnej alebo skusime martinky... Nebol tam nikto z nas, preto by som rad pocul nejake vase postrehy, skusenosti, idealne od niekoho, kto bol aj tam aj tam. Vdaka ;)
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Na Martinskych holiach toho moc nie je, je tam vybudovana 4 ci 6-sedacka, jazdia dva alebo tri vleky, inak bieda. Nebyt nedavno vybudovanej lanovky a apartmanoveho domu s klasickou alpskou fastfood restikou dole, tak stredisko stagnuje 20 rokov. Ak tvoje bydlisko Polomka z profilu je spravne, tak vol radsej Jasnu, Donovaly, Malino Brdo alebo Kubinsku holu...

Z tvojho vyberu by som volil Vratnu.
crymo
Novice
Novice

Príspevok od používateľa crymo »

Boli ste niekto lyzovat v Ski Salamander stredisku ? je to celkom blizko zo zapadu, pekne po dialnici... zaujimali by ma vase skusenosti s tymto strediskom
WiZard
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WiZard »

dakujem, hojko... ano, bydlisko je spravne... na jasnu som partiu neukecal, donovaly nas velmi nelakaju, malino brdo a kubinsku holu zvazime :)
lowmanek
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa lowmanek »

Salamander je dobre stredisko, "stit" na lanovke a vyhrievane sedacky...co si pamatam, tak na svahu bol hore lad, ale ostatne v pohode a pri lanovke je aj poma pre zaciatocnikov...v bufete odporucam gulas (aj ked to bolo minuly rok, ale snad nic nezmenili)
djxtreme - prave som prisiel z lyziarskeho na donovaloch...ak je to kvoli cene, tak chapem, ale inak je tam vsetko fajn, tak rozvin ;)
jefty
Star
Star

Príspevok od používateľa jefty »

Ahojte lyziari, dufam ze mi niekto bude vediet poradit.

Chcel by som ist na 1 den skusit lyzovanie vo Vysokych Tatrach, konkretne - Strbske pleso a Tatranska Lomnica. podla cenniku na http://www.vt.sk/cenniky/cennik-skipasov/ je 1dnovy listok platny aj v tatr. lomnici aj na strbskom plese. "Skipasy platné v strediskách Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso"
Chcel by som na doobedie ist do tatranskej lomnice a potom sa poobede presunut na strbske pleso v ramci jednodnoveho listku. Skusil to niekto uz takto, alebo vedel by mi niekto poradit ci to tak mozem urobit? Ze keby kupim 1dnovy v Tatr. lomnici a potom ked poobede dolyzujem na strbskom plese, tak ho tam vratim (2€ zaloha).

Vdaka za rady, K :plus:
Napísať odpoveď