Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

O športe...
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

Re: Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

Príspevok od používateľa japaja »

videl som to v tg od jakuba enzla , v jednom videu vysvetloval aj to ze su to male svalove partie na ktore treba dat pozor.

gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa gogo956 »

japaja
pozrel som to video. Pumpovacka s 20 opakovaniami je pre ludi co sypu, pre naturala je to sen. Posledne to povedal napr Grznar v nejakom videu. Ak sypes tak to das, ale inak nie /s relevantnymi vahami/
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

cize z toho plynie menej opakovani a vacsia vaha aj napriek tomu ze je to maly sval a obzvlast ramena ?
gogo956
Redeemer
Redeemer

Zavisi ci cvicis na objem na silu ci vydrz. Na tvojom miste by som isiel 4x 10-12 opakovani bez ohladu na partiu. Ale najlepsie ked si sam odsledujes ako reaguje tvoje telo. 20opakovani nie je pre kondickara, ten sa na tom iba vysili a nebude mat silu do dalsieho cvicenia. Hentaky youtuberovi frajery beru milion veci vratane rastaku takze ich regeneracia je z ineho vesmiru..
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

tak zvycajne cvicim 4x8 vacsie vahy , skor ten objem by ma zaujimal kde je pravda
gogo956
Redeemer
Redeemer

Na objem sa odporuca menej opakovani s vacsimi vaha. Takze natural max 10 opakovani.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

je vhodna takato kasa do diety?
https://www.alza.sk/sport/penco-pelupa- ... 274031.htm
ide o to, ze moj den vyzera tak ze rano vstanem a idem do prace - bez ranajok, prve jedlo je obed, viem ze to je zle ale rano proste nemam cas, nedokazem vstat skor, lebo aj ked vstanem a vypnem budik, hned zaspim, vecer pred zaverecnou idem do fitka, ked je prazdnejsie, kombinujem jeden den silovy trening s druhym kardio dnom

tak by som si robil aspon tuto kasu, uz som ju raz mal a chutila mi tak sa preto pytam, aktualne zhadzujem po sviatkoch
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

CheZteR napísal:je vhodna takato kasa do diety?
https://www.alza.sk/sport/penco-pelupa- ... 274031.htm
ide o to, ze moj den vyzera tak ze rano vstanem a idem do prace - bez ranajok, prve jedlo je obed, viem ze to je zle ale rano proste nemam cas, nedokazem vstat skor, lebo aj ked vstanem a vypnem budik, hned zaspim, vecer pred zaverecnou idem do fitka, ked je prazdnejsie, kombinujem jeden den silovy trening s druhym kardio dnom

tak by som si robil aspon tuto kasu, uz som ju raz mal a chutila mi tak sa preto pytam, aktualne zhadzujem po sviatkoch

Za prvé, každé jedlo je vhodné do diéty, aj horalka. Záleží všetko od tvojho denného príjmu všetkých jedál.

Preskočiť raňajky je úplne v pohode, ja už pár rokov idem na princípe že moje raňajky sú káva a prvé jedlo až po troch hodinách ako som vstal. Niekedy aj dlhšie (podľa naplánovaných aktivít).

U mňa, pri priberaní, je dôležité aby som za deň zjedol všetky jedlá ktoré mám v imaginárnom jedálničku. A je jedno či začnem jesť o 12 a skončím o 18 tej, alebo mám jedlo o 8, o 12 a o 18 tej. Ide o ten celodenný príjem.
gogo956
Redeemer
Redeemer

CheZteR

si v diete, nie si zvyknuty vobec ranajkovat a chces zacat zrazu ranajkovat kukuricnu kasu co su same sacharidy? Aky to ma mat zmysel? Preco si neurobis nejake jednoduche rychle cisto proteinove ranajky, pripadne iba proteinove šejk aby sa ti pekne rozbehol metabolizmus? Cpat sa sacharidami je nie dobry napad a v diete este horsi.. Ano je pravda ze rozhoduje celodenny prijem energie a nie ciastkovy ale preco jest nejaku kašu ktora ani nema ziadnu vlakninu? nema to ziadnu vyzivnu hodnotu, okrem tych vitaminov co tam umelo vlozili, kukuricny extrudat je bordel, tento vyrobok je pre niekoho kto ma brutalny vydaj energie alebo robi objem. 5vajec na sucho na panvici urobis za par minut a vyzivna hodnota neporovnatelna, henta kasa ti akurat vystreli inzulin co je vdiete posledne co chces, glykemicky index to ma urcite nenormalne vysoko.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

čiže vypiť proteín a po príchode do práce si dať jablko by mi v diéte malo stačiť a stým vystačiť do obeda, áno?
gogo956
Redeemer
Redeemer

Pisal som o vajcovej panvici. V robote si mozes dat sejk. Ked chces silou mocou kasu tak skus nejaku celozrnnu, so skutocnymi orieskami a pod.
Yos
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Yos »

Viete mi odporučiť cvičenia na spevnenie členka?
gogo956
Redeemer
Redeemer

Mal si zranenie?
Yos
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Yos »

Áno, po rekonvalescencií je dosť oslabený. Potreboval by som ho dať trochu do laty.
gogo956
Redeemer
Redeemer

aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

ma tu niekto skusenosti s dlhodobejsim postenim sa? ja osobne uz nejaky cas frcim na IF, konkretne 8/16. vcera som si cital o inych formach, ci uz znizenie IF na 4/20, one meal a day alebo dokonca dlhodobejsie postenie sa. celkom ma dostala fotka zeny co dala 21 dni postenia sa, ten rozdiel bol brutalny.

oni tvrdia ze je rozdiel medzi postom a hladovanim, ze pri hladovani kde prijimas malo kalorii sa telo dostava do stavu ked zacne redukovat svaly, ale vraj ti poste kde nedostava telo proste ziadne kalorie tak ide tvrdo po tukoch.

rozmyslam ze to vyskusam, na zaciatok len 24 hodin, potom 48, potom uvidim. paci sa mi idea rolling 48 ked vlastne jes raz za 2 dni dlhodobejsie.
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Ja to idem tak striedavo už zhruba rok, prevažne OMAD. Jem zhruba o štvrtej/piatej. Často mám ale dni, keď som hladný už o jednej/druhej, vtedy si dám 2 jedlá za deň, teda povedzme o druhej a o siedmej.
Idem to ale pocitovo, častokrát mám dni, keď pozriem na hodinky a vidím že už sú štyri a hovorím si už by som sa mal najesť, čiže nemám pocit že umieram od hladu.... Inokedy už mám chuť a hlad do jedla už o druhej, tak sa najem.

"Dopracoval" som sa k tomu prirodzene zo štýlu 5-6 jedál za deň každé 3-4 hodiny, aby som nebol hladný (pred a po tréningový nápoj atď).. Uvedomil som si, že raňajky, desiatu a obed si niekedy dávam nasilu, že cítim prázdny žalúdok, ale nemám chuť jesť. Tak som sa prinútil jesť, až som si jedného dňa povedal, že skúsim sa nenútiť jesť a budem jesť iba podľa hladu. A tak som sa dostal k OMAD. Až potom som si k tomu niečo študoval.

A s tým tukom pri hladovke to má logiku. Pri diéte máš nedostatok kalórií a normálne spaľovanie. Pri hladovke ťa po 2 dňoch dňoch prepne do "ketózy", kedy je telo v stave, že prestane páliť cukry a začne páliť ako primárne palivo rovno tuk. Niekto to neznáša dobre a má zlé stavy, keďže mozgu chvíľku trvá kým si z glukózy zvykne na ketóny.
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

aacid napísal:rozmyslam ze to vyskusam, na zaciatok len 24 hodin, potom 48, potom uvidim. paci sa mi idea rolling 48 ked vlastne jes raz za 2 dni dlhodobejsie.

Vyskúšal som si jesť 5 jedál denne, fasting 16-20 hodín bez jedla, pri všetkom som dodržiaval dostatok kalórií. Keď som chudol mal som menej kalórií a v tom prípade bol fasting super. Určite by som tak chcel ísť znova.

Čo sa týka naberania, prechádzam opäť na viacej jedál za deň. Skúšal som ísť aj 3 jedlá denne. Ale už mi liezlo na nervy že som musel zjesť tak veľa naraz a byť potom hodinu nútený sedieť :D .

Chcem tým povedať, pokiaľ ti nejde o svaly, choď do toho a skúšaj nejesť aj viacej dní po sebe. :smt006 Na r/fasting/ som videl šialené dlhotrvajúce fastingy a úžasné výsledky. Ale asi nikto nevie ako trpia orgány atď.
gogo956
Redeemer
Redeemer

A aky ma byt ciel toho fastingu? Lebo ak chudnutie, tak to je zbytocne sa takto trapit. Da sa jest hocikedy hocikolkokrat a zaroven clovek moze chudnut. Ide iba o to aby celodenny prijem energie bol nizsi ako vydaj.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

no hej, ale co sa spaluje v takom pripade? tam idu dole aj svaly podla vsetkeho.

cielom je samozrejme schudnut, ale kedze moc necvicim v poslednom case, svalov vela nemam a nechcem prist aj o tie :D a toto ma proste celkom zaujalo. IF sa mi paci a uz som si na to zvykol, tak preco nevyskusat ist dalej. zaroven je tam nejaka idea ze by som sa mohol naucit byt menej psychologicky zavysli na jedle. ja totiz velmi casto jem skor preto ze mam chut ako preto ze mam hlad.
Napísať odpoveď