ANTIFICO

Diskusie na politické témy...
krija
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 5097
Registrovaný: 29 jan 2006, 15:57
Bydlisko: my heaven is your hell
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa krija »

krija ziadnu blbost v tomto pripade netrepol. to len ty si si domyslel to, co som ja nenapisal. v domyslani si dobry, uz raz si sa plne prejavil, ked bola rec o kapitale a jeho formach. holt :roll: .
Indigo
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1331
Registrovaný: 23 dec 2006, 3:18
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Indigo »

MakeFake napísal:Preco vlada ide odskodnovat obete sukromnej spolocnosti? Rocne sa zahynie pri pracovnych urazoch vyse 100 ludi. Po tych ani vlada nebrechne. Jaj. V tomto pripade si musi Fico ziskat preferencie.
Ja sa len pod toto podpisem a idem zas het.
killa_bee
Star
Star
Príspevky: 616
Registrovaný: 25 aug 2005, 17:48

Príspevok od používateľa killa_bee »

Uz si si kupil Trend? Alebo cakas na novy neohippie clanok na prope?
krija
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 5097
Registrovaný: 29 jan 2006, 15:57
Bydlisko: my heaven is your hell
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa krija »

killa_bee napísal:Krija tebe a propu uslo aj Ccko, ze Enel to uhlie kupuje od tych bani za trhove ceny...
Bane dotujeme všetci

Na bane sa skladajú občania aj cez platby za elektrinu. V poplatkoch za elektrinu sa totiž od roku 2005 nachádza aj takzvaná tarifa nákladov systému. Tá má vyrovnať vyššie náklady na výrobu elektriny z hnedého uhlia. Tie totiž prevyšovali vtedajšie trhové ceny elektriny. Znášať nákladnejšiu výrobu elektriny z uhlia Slovenské elektrárne odmietli. Tak sa k cene elektriny od roku 2005 pripočíta pri elektrine vyrobenej z hnedého uhlia poplatok 1,53 eura (46,11 koruny) na každú megawatthodinu.
(...)
Táto suma sa k cene elektriny podľa rozhodnutia vlády z roku 2005 bude pripočítavať do roku 2010.

http://www.sme.sk/c/4970922/slovenske-b ... tacii.html

viac k tomu „všeobecného hospodárskeho záujmu“ najdes tu:

http://www.rokovania.sk/appl/material.n ... Zdroj.html

a o com je vlastne ten tvoj novy objav z TRENDU? vari nie o tom, o com pisali tito samozvani experti uz v roku 2004?

"...Jedným z dôvodov je aj trojročné udržiavanie ceny uhlia Slovenskými elektrárňami na rovnakej úrovni..."

a precitaj si aj o utlme tazby:

http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny ... amych.html

takze pre istotu este raz:
krija napísal:na cenotvorbu ma obrovsky vplyv prave ponuka a dopyt. proste ak mas vyssie naklady ako je trhova cena tak so svojim vyrobkom bez dotacie mozes ist tak do materinej p..e a nie ho umiestnit na trh.
ten tvoj trend urcite so ziadnym prevratnym v tejto sfere neprisiel. dodnes si lamu hlavu nad tym, ze ako je mozne, ze dopyt po rope klesa a ceny stupaju a to aj pri relativne stabilnom USD. s nimi sem teda radsej ani nelez.

BTW: uz si vratil skolne? :D
slay
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3662
Registrovaný: 25 júl 2006, 12:13

Príspevok od používateľa slay »

krija napísal:krija ziadnu blbost v tomto pripade netrepol. to len ty si si domyslel to, co som ja nenapisal. v domyslani si dobry, uz raz si sa plne prejavil, ked bola rec o kapitale a jeho formach. holt :roll: .
veru trepol, a zase tradicne odbocujes ked na jednom fronte prehras.. ale mam na haku.
krija
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 5097
Registrovaný: 29 jan 2006, 15:57
Bydlisko: my heaven is your hell
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa krija »

uz si len pleties pojmy s dojmami, takze tak.
killa_bee
Star
Star
Príspevky: 616
Registrovaný: 25 aug 2005, 17:48

Príspevok od používateľa killa_bee »

Dnes je streda, posledny den, kedy zozenies ten Trend v stanku, zajtra tam bude uz nove. Tak sup sup. 1.50 snad obetujes na vlastne vzdelavanie.

PS - pokial mienis argumentovat kadejakymi web strankami a popritom zhadzovat autorov z Trendu, tak utekaj vratit obciansky preukaz z dovodu nesvojpravnosti. Ked uz teda nie koli milion pitchovinam co si tu uz popisal. A neodbacaj od pointy, ktora to zacala.
krija
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 5097
Registrovaný: 29 jan 2006, 15:57
Bydlisko: my heaven is your hell
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa krija »

Pointa je jasna! klesla cena elektriny radovo o desiatky percent? klesla! uviedol som dovod poklesu cien? uviedol! uviedol som aj iny zdroj ako prop? ano! takze nekupuj trend, lebo zostanes tam kde si teraz-na starte, s trendom budes napredovat pomaly.
fero_zezina
Amateur
Amateur
Príspevky: 34
Registrovaný: 02 dec 2007, 10:03

Príspevok od používateľa fero_zezina »

Robertoslav, Janoslav a Vladoslav, Ti nepatria do politiky ale do ustavu na vykon trestu... bohuzial slovensky lud neni tak majestatny ako by mohol byt, ale co sa da robit, demokracia uz neni to co byvala :cry:

..pre rýpače zn. (low IQ) som slovak ako repa (rovno dve) PMSVNNaZNN a nikto mi ho nebude brat!
Soviet
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 9631
Registrovaný: 20 okt 2006, 19:38
Bydlisko: Moskwa
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Soviet »

Mna poslednu dobu zaujal/pobavil clanok:
http://gregor.blog.sme.sk/c/203914/Fico-na-splave.html

Celkom pekne zhrnutie ..
slay
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3662
Registrovaný: 25 júl 2006, 12:13

Príspevok od používateľa slay »

SMER HZDS SNS naswww.ZADLZILI.sk a www.UKRADLI.sk nam. :smt039


enjoy! :wink: volne siritelne :lol:
tehla

Príspevok od používateľa tehla »

Ďakujem, toto je presne ten dlh, o ktorom sa bavime. Kto si mysli, že toto je problem iba slovenskej ficovej vlady, tak je poriadne naivny. Sučasny finančny system je totiž ZALOZENY na dlhu a ak budeme sledovať finančne toky, tak zistime, kam tie peniaze prudia....žeby tym "užitočnym bankam"?
Všetky krajiny na svete trpia obrovským a ustavične rastúcim štátnym dlhom. Británia má dlh, ktorý sa rýchlo blíži k 400 miliardám libier, dlh Kanady dosiahol 650 miliárd USD a Nemecko už prekračuje 500 miliárd DM. Ide vari o chudobné krajiny? O nič chudobnejšie než Japonsko s dlhom zodpovedajúcim dvom tisícom miliárd dolárov alebo Amerika so štátnym dlhom prevyšujúcim päť tisíc miliárd dolárov. Američania, pravdepodobne najbohatší národ, aký kedy žil na tejto planéte, sú najzadlženejšími ľuďmi na svete, Toto bohatstvo nemá žiaden finančný odraz, ba finančný systém registruje úplný opak bohatstva. V ňom existuje iba rastúca zadlženosť, ktorá vystavuje naše ekonomiky a v nich pracujúcich ľudí stále intenzívnejšiemu finančnému tlaku a privádza k peňažnej chudobe.

Odporučam prečitať cely članok:

http://www.paradigma.sk/redakcny_system ... php?id=115
slay
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3662
Registrovaný: 25 júl 2006, 12:13

Príspevok od používateľa slay »

tehla napísal:Ďakujem, toto je presne ten dlh, o ktorom sa bavime. Kto si mysli, že toto je problem iba slovenskej ficovej vlady, tak je poriadne naivny. Sučasny finančny system je totiž ZALOZENY na dlhu a ak budeme sledovať finančne toky, tak zistime, kam tie peniaze prudia....žeby tym "užitočnym bankam"?
:lol: nie je to problem iba ficovej, je to problem vsetkych neschopnych vlad, ktore nevedia viest hospodarstvo ale namiesto toho prezieraju tazko vyrobene hodnoty aby si mastili populisticke ego, tarali o socialnosti, rozkradali.. vlastne.. hmm robili presny opak co by mali. To bohuzial nema nic spolocne zo zidmi a bankami.. ale uznavam je to dobry namet na rozpravky hehehe

Jednoducho viest ekonomiku nieje o politike, populizme, preferenciach, verejnosti, divadielka socialnosti, ale o ekonomii, rozumnom hospodareni, mysleni na buducnost a trvaly urdzatelny progres. Samozrejme ze komancov ako Fico, alebo ked chces tak aj Obama nezaujima co bude o 20 rokov, pre toho plaza je dolezite ze sa namasti tieto 4 roky, je mu jedno ake problemy bude mat vlada o desat dvadsat rokov.. Pravicova vlada, ktora tu bola pred nim, pri vsetkom ohlade na to ake kauzy a problemy okolo nej boli, odovzdala republiku rovnako zadlzenu pomerne k hdp ako ju prevzala (a bola aj jedina ktora jeho cast splatila), s tym ze kroky ktore spravila viedli k boostu hospodarstva a moznosti dlh splacat. Lenze potom prisiel velmi socialny (naozaj velmi socialny) plaz bez chrbtice, ktory si jednoducho povedal, ze nikomu neublizi ked si uzijeme dneska na ukor buducnosti, a tak sa peniazky rozlievali rozlievali, a za necele 2 roky, chlapec dokazal, spravit krasnu blamaz.. opakujem, to nieje o financnom systeme.. ak ty budes dostavat plat 300E, ale budes si kupovat na ranajky kaviar, na obed plazmovu telku, a pozicias si dalsie stovky, tak to je len tvoj problem, tvoja neschopnost viest domacnost, tvoja hlupost a naivita .. ked ficove reci o tom ako vsetko poopravuje a ake spravy skrty v statnej sprave zlyhavaju, ked vlada bola prakticky v kazdom smere jalova a necinna a akurat dodrbala skolstvo a zdravotnictvo, zakonnik prace s par kozmetickymi akurat zhovadila.. znicila dochodkovy system, diplomaticke blamaze.. atd atd atd a mozno par trapnosti na to, tak co od nich chces? :D ved to je zoologicka zahrada
Dlh Slovenska rastie mimoriadne rýchlo
Najmä kvôli nezodpovednej politike vlády Roberta Fica vzrastie v roku 2009 naše zadlženie o 140 miliárd korún (4,65 mld. €), čo znamená nárast dlhu na štvorčlennú rodinu o 100-tisíc korún (3 320 €) za jediný rok.

Dlh Slovenskej republiky začal po niekoľkých úspešných rokoch opäť mimoriadne prudko narastať. A to napriek tomu, že Ficova vláda nemusela na rozdiel od vlád iných štátov využiť peniaze z rozpočtu na záchranu bánk alebo veľkých podnikov. Tohtoročný nárast dlhu o 140 miliárd korún znamená, že celkový dlh Slovenska na konci roku 2009 dosiahne úroveň okolo 700 mld. Sk.

Také mimoriadne prudké zadlžovanie Slovensko ešte nikdy nezažilo. Za každú jednu sekundu sa dlh Slovenskej republiky zvyšuje v tomto roku o 4 439 korún.
:lol: ja som vam vravel este pred 4rmi rokmi ze toho neschopaka treba odstrelit cim skor.. Gratulujem vsetkym volicom smeru, gratulujem aj dochodcom, dufam ze si uzili vianocne prispevky (dufam ze si uziju aj ten mnohonasobny dlh ktory bude treba za nich splacat), gratulujem vsetkym obhajcom kombinacie smer, hzds, sns.. pozdravujem aj nitrida4 a odkazujem ano vyhrali ste.. :smt006 a och skoro by som bol zabudol, pozdravujem aj vsetkych proletarov na tomto fore, od najvysieho miesta po najnizsie.. menovania sa zdrzim :wink:


tymto 8 mesiacov pred volbami oficialne otvaram kampan :lol: haha..
tehla

Príspevok od používateľa tehla »

Vyborne. Mam navrh ako by mohol vyzerať predvolebny plagat:

Slovaci nevahajte, voľte cigana :hubudrz:, žida a maďarov, predame aj to posledne čo vam zostalo. Štát je zlý vlastník, ste banda tupcov a nemate pravo na vlastny majetok

Modra je dobra.

Smutne, nemam na to vôbec naladu. To, že Mikloš a dzurinda idu robiť stranku zadlžili a rozkradli.sk je ironia storočia...Snaď aspoň odstranili všetky zrkadla zo svojej blizkosti..
slay napísal:To bohuzial nema nic spolocne zo zidmi a bankami.. ale uznavam je to dobry namet na rozpravky hehehe
:smt064 hehehe, ty si mysliš, že ten dlh ide na konto Roberta Fica? Alebo na konto americkych prezidentov?

Neviem čo maš furt s tymi proletarmi. Komunisti zobrali ľudom a zoštatnili, kapitalisti predali štatne do zahraničia, sleduješ tu postupnosť? Su za tym ti isti ľudia

Pozdravujem mamu otca, svätu cirkev všeobecnu aj proletarov
slay
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3662
Registrovaný: 25 júl 2006, 12:13

Príspevok od používateľa slay »

To, že Mikloš a dzurinda idu robiť stranku zadlžili a rozkradli.sk je ironia storočia.
:D no v zadlzili.sk ziadnu ironiu nevidim (co je podstatne), v rozkradli.sk tam v par veciach urcite ano (aj ked nerozumiem preco menujes za 8 rokov miklosa a dzurindu? oni nevedia povedat odkial maju na elektru? oni sa vozia na tryskacoch, supernovychbavorakoch a maju vily v stredomori? ich ministri jachtuju s financnymi zralokmi? oni nosili cela vlada hodinky za 20 tis eur? im nosia dementni dochodcovia miliony v igelitkach do strany?.. nemam ten pocit.. myslis ze miklos dzurinda maju miliardove majetky?) .. ty si asi zastanca toho aby sa podnik neprivatizoval a tak lepsie fungoval ale aby ho rozkradli meciarovi divoki privatizeri nez zahranicny investor zveladil, alebo janko slota lol aj vsetci darmozraci zo smeru..

Povedz mi co chces? Fica? Pripada ti to lepsie? :lol: Si delas snad prdel.. fico ukazal za kratky cas akurat to ze on ako premier je neschopny, a ze vlada v zostave smer hzds sns je uplne prehnita kupka hnoje, ktora len potapa republiku. Menuj mi uprimne pozitiva ktore pocitujes po Ficovej ere oproti 02 06
krija
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 5097
Registrovaný: 29 jan 2006, 15:57
Bydlisko: my heaven is your hell
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa krija »

Dzurinda vyhnal celkový schodok k 50 % HDP .
Za Mečiara schodok k HDP
v roku 1996 31,1 % schodok k HDP
v roku 1997 33,8 % schodok k HDP
v roku 1998 34,5 % schodok k HDP
Dzurinda zvýšil infláciu aj schodok platobnej bilancie v miliardách Sk
v roku 1999 schodok 14,7 miliárd, k HDP 47,8 % inflácia 11,2 %
v roku 2000 schodok 27,6 miliárd, k HDP 50,3 % inflácia 8,4 %
v roku 2001 schodok 44,3 miliárd, k HDP 48,9 % inflácia 6,5%
v roku 2002 schodok 51,6 miliárd, k HDP 43,4 % inflácia 3,5 %,
vo volebnom roku, ktorá hneď po voľbách vyrazila pri náraste schodku
v roku 2003 schodok 55,9 miliárd, k HDP 42,4 % inflácia 9,3 %
v roku 2004 schodok 70,2 miliárd, k HDP 41,4 % inflácia 5,9%
v roku 2005 schodok 33,8 miliárd, k HDP 34,2 % inflácia 3,7%
Dzurinda prežral
v Prvej vláde schodok 138,4 miliárd Sk plus 180 miliárd z privatizácie štátneho majetku a
v Druhej vláde schodok 191,8 miliárd, plus 360 miliárd z privatizácie štátneho majetku
Čiže nad rámec daňových príjmov Dzurinda utratil
v Prvej vláde nad daňový prijem rozpočtu 318,4 miliárd Sk
v Druhej vláde nad daňový prijem rozpočtu 551,8 miliárd Sk
V obidvoch vládach za 8 rokov nad daňový prijem rozpočtu Dzurinda utratil 870,2 miliárd Sk
A tým sa Dzurindovi podarilo na dlh vytvoriť fámu o raste, keď podniky na ktoré utratil peniaze vydržali 2 roky a počas rastu ľudia nepociťovali zlepšenie, lebo rast bol inflačný a zdražovanie ľuďom pohltilo nárast príjmov.
Keď si od Dzurindového rastu odrátame infláciu a prejedené peniaze z privatizácie a zadlžovania, tak nám ostane pravda o hlbokom prepade a ťažkej kríze, ktorú Dzurinda prekryl prejedaním.

V roku 1998 malo Slovensko na konci Mečiarovej vlády dlh okolo 210 miliard SKK no po skončení éry Dzura-tru.. a Mikloša-nikt.. malo Slovensko dlh 620 miliard SKK a to napriek obrovskému predaju závodov, fabrík či inštitúcii za ktorý Dzuro zinkasoval zhruba oficialne 298 miliard sk k čomu treba ešte pripočítať 130 miliard sk pôžičky ktoré si Slovenská tato geniálna vláda zobrala.
beardie
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 20489
Registrovaný: 12 nov 2006, 10:52

Príspevok od používateľa beardie »

zdroj?
krija
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 5097
Registrovaný: 29 jan 2006, 15:57
Bydlisko: my heaven is your hell
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa krija »

Frikso
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 4777
Registrovaný: 07 mar 2006, 19:09

Príspevok od používateľa Frikso »

krija: V prvej časti príspevku pekne rozpíšeš schodok rozpočtu vyjadrený v % k HDP.
Zato v druhej porovnávaš absolútne čísla bez ohľadu na HDP. A nehovor mi, že to nie je podstatné. Banku tak isto zaujíma, aký máš príjem a podľa toho ti požičia.
Sagittarius
Guru
Guru
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 2883
Registrovaný: 13 feb 2007, 21:58
Bydlisko: Do nekonečna a ešte ďalej

Príspevok od používateľa Sagittarius »

krija: Prosím ťa, podľa akého vzorca si počítal tie percentá? Lebo normálne mi to nejde do hlavy.

Keď napr. saldo PB za rok 2006 je cca 75 mld. Sk a HDP za ten istý rok je cca 1 295 mld. Sk a 75 z 1 295 je 5,8 %. Ja ti zatiaľ neodporujem, len chcem vedieť vzorec.
Napísať odpoveď