Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

O športe...
kulox
Light Expert
Light Expert

Re: Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

Príspevok od používateľa kulox »

Tu je parádne rozobraný rozdiel medzi jedlami viac-krát na den vs fasting a zdravotné benefity.

Každopádne môže výjsť aj desiatok štúdií ale vždy sa najdu odporcovia hlavne z radov fitness biznisu a lobby, ktorí budu nadalej radi pretláčať viac jedál denne aj ked to nemá žiadne opodstatnenie na zdravie človeka a už vôbec nie z evolučného hladiska. Nachádzame sa ešte len na štartovacej čiare výzkumov pôstovaní na človeka a popísaní detailnej fyziológie. Do pár rokov to bude vždy viac a viac ľudí ktorí prídu na to, že toto je cesta. Už sa len treba vzdelávať a vzdelávať a neostať zadubený v starých názoroch, mýtoch a fitness propagande.

Ešte ma napadlo ako sa dlhodobé pôsty dajú využiť terapeuticky.. je to už praktizované aj na slovensku Dr. Valuchom (ako som spomínal liečia sa tým civilizačné ochorenia typu diabetes 2, altheimer, srdcovo cievne, rôzne problémy s trávením, rakoviny atd.):
https://player.fm/series/zlato-family-p ... r-valuchom

V rusku su v tomto popredu už hodne dávno (preto sa tam chodia liečiť ľudia z celého sveta s rôznymi typmi chorob a problémov):
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa gogo956 »

"V rusku su v tomto popredu už hodne dávno (preto sa tam chodia liečiť ľudia z celého sveta s rôznymi typmi chorob a problémov): "- to víš Karle :D Co takto zaradit do stravy viacej jodu?

zdroj GoschaTV1 je hodnoverny ako Matelko. Pardon, Matelko mal v relaciach podstatne viacej faktov, ospravedlnujem sa.
https://www.youtube.com/user/GoschaTV1

Kedy bude link na "vesmírne lidi"? :)
kulox
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa kulox »

Správanie sa niektorých užívateľov je už dosť trápne, ale tak ešte dodám, že dokument bol odvysielaný na RTVS 2, Karle :)

A na video "Fasting vs. Eating Less: What's the Difference? (Science of Fasting)" nebude nič? :smt006
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

V rtvs2 ? A co? Ma to byt zarukou coho? Tam odvysielaju cokolvek na co im staci budget.
BencY
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa BencY »

Čaute, nikdy som nejak extra profi necvičil ale teraz popri tej karanténe fakt hľadám činnosti, pri ktorých by som robil aj niečo pre seba.

Len s domácich cvičení ohľadom celého tela mi pripadá v úvahu len plank a kliky. Mozno nejaké tie trápne brušáky by išli.

Takže stravu upravujem, a každý deň tréning plank, kliky, brušáky. Hardcore trening normálne, ked si to porovnám s fullbody treningom vo fitku, ťažké drepy, ťahy, benče čo som jazdil pred pár rokmi, tak sa mi chce plakať.

Ak sa niekomu podarí rozlúštiť môj post, môže mi poradiť este nejaký fajn cvik s vlastnym telom.

Potrebujem zhodit tuk a je toho dost. Odhadujem tak 15kg mininalne.

Edit: našiel som 12kg jednorucku. Takze napumpujem aj pekne bocne, predne, zadne delty, nech to ma spravny tvar. A mozno trosku bicak.
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

ja teraz cvicim kombinaciou klikov s účkami + jednorucky a s tym dokazes odmakat cele telo vratane chrbta.

R1k1nko
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa R1k1nko »

je tu hugnito ? ak je nech da svoje PR ka ... alebo dajte vy .... ale nie ze kolko ste mali plank a pod sracky dik ( aj vasu telesnu vahu by nebolo od veci ) ..., lebo pride mi to ze som jak GECO !!! slabucky jak caj
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Ten sa uz dlhsie neukazal
Posledná návšteva: 04 Dec 2019
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

Hughito som vobec nechodi uz davno. To s tymi vykonmi nema vyznam porovnavat, kazdy mame inu konstituciu, inym sposobom vykonavame dany cvik, inu genetiku atd. Vela ludi aj sype a ti maju pochopitelne uplne inu regeneraciu aj silu.
Ba-Yo
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ba-Yo »

Tak začnem ja. Maximálky sú staršie. Teraz cvičím prevažne 5x5.

Drep 180, ale na série napríklad 160x5
Mŕtvy ťah 180
Bench press som neskúšal na jedno opakovanie, na série 107.5x5x5

Pri váhe cca. 83kg.
R1k1nko
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

jj ja viem ze to je silno individuálne ale ja som zvedavy PES ! ... gogo 5675432 ? kde je ten clovek ? asi nevies nevadi ...
a Misko z bay u tu ! !! tu 180 das raz ? na mrtvolu ? ci jak >? Drep je pi*a....a furt bude ... kazdy chlap da seriozny drep ak nie .... vyskusaj farbu pisma na hojku ako ja wauuu zelene .. paci sa mi ..

//autoeditácia príspevku (13 Aug 2020, 20:12)
ach 5x5 ? co to je vlastne ?!
hadam mi to PREJDE !! boli casy ked si nemohol pisat hoci kedy a hoci co .... darmo pocasie
Ba-Yo
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ba-Yo »

R1k1nko: Áno, raz. 5x5 je päť sérii po päť opakovaní.
R1k1nko
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

malo ludi :( whyyy ? :D ... no aj tak nechapem naco ides s maximalk. 5x5 ci co ...
ja drep neriesim .... to je easyyy ! to da hoci kto seriozne cislo ...
Mrtvola no to uz je iny lvl ... ( ale ak nejdes nohy tahas hovno ) dufam ze ked idete mrtvolu tak tu cinku dobre je*** o zem nech je hluk ze waaa ide ALFA :D
no a moj milovaný bench .... preco ked dojdu iny samci do posilky a maju cecky ( prsia, chest.... ) tak lahne pod ticku ( kde uz ma nalozene 60kg.. ) preco sa nehrate len s tak s prazdnou pickou "??
no jo uz pisem zas vela a dlho ( mame hody ale kolotoce niesu .... ( to len tak btw... ) ) .. je*e ma to !!! ( nie to ze niesu tie kolotoce ) ale to ze cvicim za inych taham a tlacim vahy ... a nerobim tam plank 25 minut a potom robim hip - hop trusty kde si samozrejme na ticku dam 4 uteraky aby ma to netlacilo ... ... kolko zaraba ten trener ? je*em nato budem aj ja ... a budem si zakladat ze ked budes mat mobil a cim viac retiazok v posilke o to si lepsi !!!!

trapi ma to ze som suchy ako geco !!! a idem detske vahy .. ( mozno uz junior ) ... waaa a ja chcem velke vahy ... preco nemozem byt ako Larry Wheels ? alebo ten jeho kamos Andrej ,.. vsak aj ja sa tak volam skoro
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

R1k1nko

95percent ludi ktory su v posilke velki a zaroven vysekani berie steroidy. Taky LW da do steracov ci rastoveho hormonu aspon 5K mesacne. Ale je samozrejme nezmysel zacat brat steroidy pokial nie si profik, iba si clovek dodrbe zdravie-skor ci neskor. To len na vysvetlenie ze progress u naturala je po prvom roku cvicenia uz iba velmi velmi pomaly a bez zakazanych latok prirodzenu regeneraciu dokazes ovplyvnit iba minimalne. Taka je pravda. Potom su samozrejme ludia ktori vyzeraju dobre aj naturalne ale to su geneticke vynimky, netyka sa to vacsiny ludi.
Napísať odpoveď