Triedite odpad?

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...

Triedite odpad?

Áno poctivo triedim všetok odpad
41
36%
Snažím sa to sem-tam dodržiavať
50
44%
Netriedim / je mi to jedno / je to zbytočné
23
20%

Celkom hlasov: 114

mLuks
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Triedite odpad?

Príspevok od používateľa mLuks »

Dreamer, ty si presne typ človeka čo za všetkým vidí katastrofické scenáre, ešte len dačo prečíta a už vidí jak to nebude fungovať, jak to nebude dobré atď. Mať tvoj pohľad na svet, tak ráno vstávam s depresiami.
Ludia vzdy hladali sposoby, ako obchadzat zakony, 2.5l flase koly som uz videl, to nebude tak velky rozdiel, tiez si myslim, ze sa budu vyrabat a viac kupovat aj 3.1l+ sudky piva a tie budu ludia nosit do prirody a kedze budu velke, nebude sa mnohym chciet ich nosit domov, vlastne sa zrejme budu kupovat namiesto sixpack-ov, tie maju spolu 6x0.5=3.0l, takze spravia 3.1l sudok - a co si kupi clovek, sixpack, za ktory doplati 6x15 centov a ktore bude musiet odniest spat do obchodu, alebo 3.1l sudok, o 80 centov lacnejsi?
Opýtal sa to aacid, pýtam sa to aj ja. Prečo by teraz výrobca mal kvôli zaprdenemu slovensku a jeho zákonu začať vyrábať 3,1/3,5l fľaše, sudky? Si fakt myslíš, že kvôli jednej krajine teraz začne výrobca prestavovať výrobné a plniace linky, zabezpečiť to logisticky aby daná výrobná várka išla len na slovenský trh? Myslíš, že to výrobcovi stojí za tie zvýšené náklady? Navyše, keď sa zákon dá úplne jednoducho upraviť novelou, ak by došlo k takému správaniu výrobcov?
kedze sa flase nemozu stlacat, kolko sa ich zmesti do jedneho automatu, tie budu stale plne
rovnako ako to funguje pri fľaškomatoch teraz, ak je plný príde ho obsluha z obchodu vyprázdniť aby ďalej mohol brať fľaše - thats all
ked niekto da 1€ za 0.5l vody, tak urcite nebude riesit 15 centov, chcelo to aspon 20 centov
ak dám 1€ za politorvu colu na pumpe, tak mi je jedno aj tých 0,20€, resp. mne nie, ale chápeš čo tým chcem povedať.
preco sa nezalohuje aj alkohol a mlieko?
možno to bude súvisieť s daňou, na mlieko je nižšia DPH a na alkohol zas špecialna daň z alkoholu...môj názor
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

aacid

Nikdy to nebude 100%, ale bolo to mozno 40%, teraz to bude 70%, pritom to mohlo byt 90%, tie cisla len hadam, ale ked uz maju byt bezni ludia nuteni nosit flase spat do obchodu, preco zakon necha inych ludi - casto alkoholikov, aby to robit nemuseli?

Vyrobcovia nemusia vyrabat nove obaly, sudkove obaly na pivo uz existuju, ludia to mozno len budu viac kupovat.
ale myslim ze sa to nerobi pretoze to nie je realne nejaky velky problem.
na tuzkove baterky mas kadetade specializovane zberne, ludia to casto vyhadzuju tam. rovnako na elektro odpad.
a v konecnom dosledku baterie a elektronicke zariadenia v komunalnom odpade az taky problem asi nie su, ked to vies vsetko vytriedit magnetom.
Tyka sa to triedenia odpadu, precitaj si ten prispevok od ephramko, ako pises, tak tuzkove baterie sa mozno niektori ludia naucili triedit - podobne ako plastove flase, ale kolko je to teraz, 60, 40, ci 20%? Problem su tie nestandardizovane baterie, ktore sa ani nedaju doma vybrat, hracky za par eur, tazke spotrebice ako mikrovlnka, kolko ludi vobec vie, kam ich odniest?

Inak ja to len nekritizujem, pisal som aj o vyhodach, len som poukazal na mozne nedostatky a tiez potencial, ktory samotne zalohovanie ma, ked uz na to budu vynalozene take naklady, budu existovat automaty a vsetko, preco robit vynimky a pod.
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Napísať odpoveď