Potrebujete poradit s kupou notebooku? Napiste sem

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Jose13
Expert
Expert

Re: Potrebujete poradit s kupou notebooku? Napiste sem

Príspevok od používateľa Jose13 »

Ahojte, potrebujem poradit ntb do 600e, mensi ako 17 palcov, vdaka
fildinko
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa fildinko »

Jose13 napísal: 16 jan 2021, 11:43 Ahojte, potrebujem poradit ntb do 600e, mensi ako 17 palcov, vdaka
Napíš aj použitie notebooku, napríklad office práca, hry, photoshop alebo sledovanie filmov.
Pepo79
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa Pepo79 »

Jose13 napísal: 16 jan 2021, 11:43 Ahojte, potrebujem poradit ntb do 600e, mensi ako 17 palcov, vdaka
Napr. tu, najnovsi Tiger Lake Intel procesor, IPS display, atd...
https://datacomp.sk/acer-aspire-5-a515- ... 11488.html
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Za 600 eur aj tak nemoze hovorit o hernom notebooku. Preto pri tejto cene sa treba pozerat na to tak, ze aby to malo SSD a IPS, no ak by sa naslo nieco s lepsou grafikou, tak by to bolo plus.

Pracovne DELL s next business day zarukou:
https://www.alza.sk/dell-latitude-3510-d5863461.htm

14-palcovy Dell:
https://www.alza.sk/dell-inspiron-14-5401-silver-d6235884.htm

Slusny Acer:
https://www.alza.sk/acer-aspire-5-pure-silver-kovovy-d5786021.htm

Za 650 eur Lenovo s GTX 1650 a vykonnym Ryzenom, teda notebook na ktorom sa bude dat uz aj zahrat:
https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-gaming-3-15arh05-onyx-black-d6133618.htm
Jose13
Expert
Expert

Upravujem poziadavku. Do 500-550 max. Ma sluzit len na pisanie a tlacenie. Inak vdaka za tipy :)
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Pri tej cene toho uz moc nevymyslis, je tam len par modelov na vyber v kombinacii IPS+SSD.

Asi len tento Acer, ktory je s podsvietenou klavesnicou: https://www.alza.sk/acer-aspire-5-pure-silver-kovovy-d6280177.htm
Jose13
Expert
Expert

hojko napísal: 16 jan 2021, 23:02 Pri tej cene toho uz moc nevymyslis, je tam len par modelov na vyber v kombinacii IPS+SSD.

Asi len tento Acer, ktory je s podsvietenou klavesnicou: https://www.alza.sk/acer-aspire-5-pure-silver-kovovy-d6280177.htm
Mne tam ukazuje cenu 637e
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Jose13: Mas pravdu, bol som prihlaseny na firemny ucet a tam mam ceny bez DPH. Takze sa pripajam k tomu co uviedol DanielDevil a ten jeho vybraty notebook.
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

Ahojte, niekedy na jar by som chcel vziať nový notebook. Momentálne teraz mám doma PC a so sebou nosím notebook Asus Zenbook UX310 (Intel i5 7200U, 8GB RAM, duálna grafika Intel HD 620 + nVidia 940MX, SSD 256GB). PC pôjde preč, nakoľko sa viac zdržiavam mimo domu (cca 70% z roku som v DE), tak je doma nevyužitý.
Notebook mám hlavne kvôli práci, kde robím všetky výkazy, faktúry, atď... Taká bežná kancelárska práca a vo voľnom čase sa hrávam nejaké hry. Najviac asi Warface online a je cítiť, že terajší notebook tú hru už nestíha, takže by to chcelo asi výkonnejšiu grafiku a procesor. Taktiež potrebujem aj väčší disk, keďže tých 256GB vôbec nestačí. Nechcem kupovať ďalší ultrabook, tak radšej pozerám po nejakom hernom notebooku. Maximálna suma by sa mala pohybovať do cca 1300€ bez DPH. Zatiaľ som pozeral po týchto 3 modeloch:

1. Asus ROG Strix G15 G512LV-HN246T
2. Asus ROG Zephyrus G15 GA502IV-AZ040T
3. Dell G5 15 Gaming (5500)

Všetky sú v rovnakej cene. Parametre sú viac menej rovnaké. Všetky majú VGA RTX 2060, no jeden z nich má RTX 2060 Max-Q. Predpokladám, že tá Max-Q bude mať obmedzený výkon.
Ak máte návrh na niečo lepšie v danej sume, tak poprosím tip. Vďaka moc.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Povazujem za irelevantne teraz riesit notebook, pretoze ako pises, chces to vziat na jar. Tato otazka je vhodna tyzden pred kupou, nie teraz v polovici januara. Na trh prichadzaju notebookove (mobilne) verzie AMD Ryzen 5xxx, ktore maju 20-30 percent vacsi vykona a Intel doslova v benchmarkoch roztrhali. Preto pozerat sa teraz po niecom so starou generaciou procesorov je uplne, ale uplne nelogicke.
Noobsz DJ
Guru
Guru

O tom viem, že majú prísť notebooky s novými AMD procesormi a RTX 3xxx grafickými kartami. No otázka je, či budú dostupné a aké ceny dostanú. Snáď to s nimi nedopadne, ako so samotnými RTX 3xxx kartami, kde je zlá dostupnosť a premrštené ceny.
test
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa test »

Zen 3 pri notebookoch nebude problem, procaky dodavaju len vyrobcom. Graficke karty idu kade tade do sveta distributorom a predajcom, minuli sa kvoli tazbe krypromien a navyse su problemy s dodavkou GDDR pamati pre grafiky. O procaky by som sa nebal.

Tu mas dake info k Ryzenom, napriklad 5600H vyzera fantasticky:
https://www.cnews.cz/amd-ryzen-5000-apu ... notebooky/
https://www.czc.cz/geek/ces-2021-spatna ... oku/clanek
https://www.tomshardware.com/news/amd-r ... benchmarks

Urcite pockat, v marci bude nova ponuka notebookov s Ryzenom 5600H, k tomu grafika RTX 2600m alebo mozno 3060m a bude to fantazia.
Noobsz DJ
Guru
Guru

Vďaka za info a články. Pozeral som stránku asus.com/sk a majú tam info ohľadom notebookov rady ROG a TUF. Síce uvádzajú typ použitých procesorov aj grafických kariet, no dostupnosť a predpokladaná cena, spomenutá nie je.
A čo som to večer len tak narýchlo prezrel, tak väčšina notebook čo mali na stránke, bola s RTX 3070 alebo RTX 3080. RTX 3060 mal iba jeden model, samozrejme, prezeral som len ROG radu. Bližšie sa na to pozriem, keď budem mať trocha viac času.

A taká otázka by bola. Pokiaľ by aj nové notebooky boli dostupné, len cena by bola príliš vysoká, oplatí sa pozerať po niečom z dnešnej ponuky?
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DanielDevil »

Ako už písali, neoplatí sa pozerať tak skoro dopredu. Pri elektronike, obzvlášť pri notebookoch sa tie jednotlivé modely menia a 3 mesiace je veľmi dlhá doba. Zbytočne si teraz niečo nájdeš a potom nebude dostupný. Napíš sem v čase keď budeš plánovať kúpu a potom poradíme.
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Noobsz DJ napísal: 18 jan 2021, 12:54A taká otázka by bola. Pokiaľ by aj nové notebooky boli dostupné, len cena by bola príliš vysoká, oplatí sa pozerať po niečom z dnešnej ponuky?

Nikto nemá vešteckú guľu, ale je pravdepodobné že (neviem kde sa momentálne nachádzaš) ceny budú aj po uvedení noviniek rovnaké na takej alze ... až kým to k nám naozaj nepríde, potom to možno klesne. Ale určite ti chalani nado mnou radia dobre.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Nikto nevie aka bude dostupnost RTX 3060M pre notebooky. Skor to vidim ale aj tak, ze sa budu dodavat najma s RTX 2060M a 2070M. Pri notebookoch je to tak, ze dnes sa predavaju zostavy s procesorom XXX, zrazu zajtra vyjde sprava, ze vychadzaju nove modely s procesorom YYY a o dva tyzdne ich ma Alza v ponuke.
Patrikkk
Novice
Novice

Príspevok od používateľa Patrikkk »

Ahojte,

vedeli by ste mi prosím poradiť s notebookom, ktorý si chce kúpiť priateľka?
Podmienky: aspon 15 palcový monitor, a numerická klávesnica a SSD disk.
Cena? ideálne čo najmenej, nakoľko ntb bude len na YT/ film a jendoduchú prácu občas na webe a excell/word..

toto napr?
Acer Aspire 3 - 15,6"/ATH3020e/4G/128SSD/W10 stříbrný
Ďakujem
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Patrikkk: Neviem co je to za notebook, kedze bez konkretneho linku na produkt je to tazke hadat. Podla popisu to ma AMD 3200e, co je slabucky procesor a bude to mat TN panel. Ja tvrdim, ze to urcite nekupovat, lebo je to skoda penazi. Ak tak treba priplatit za nieco co ma IPS panel, nech tie pozorovacie uhly a farby displeja su normalne, lenze pri co najnizsej cene to bude stale o slabom procesore. Napriklad toto Lenovo: //link vymazany - islo o 10-palcovy model. Alebo potom nieco s IPS panelom a lepsim procesorom, ale tam je to cez 500-550 eur a vyssie.
Patrikkk
Novice
Novice

Príspevok od používateľa Patrikkk »

hojko, prepáč.. posielam konkrétny link, toto konkrétne bolo odporúčené
https://www.center.sk/detail/Acer-Aspir ... 54?zoneld=
Napísať odpoveď