Zákon o cestnej premávke

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Re: Zákon o cestnej premávke

Príspevok od používateľa starysomar »

Spravil som pred mnohými rokmi inú sprostosť - posadil som maníka do svokrovie Žigulíka - napasoval to bokom na múrik - nikdy viac...
sisena
Novice
Novice

Príspevok od používateľa sisena »

Ahojte hľadám najlacnejšie PZP pre auto, ktoré som doviezol z Nemecka no PZP má ešte platné v Nemecku cca 6 mesiacov. Uznajú mi to tu zatiaľ kým si ho poistím?

//reklama zmazana / ob3l1x
heker
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa heker »

To si sa sem len kvoli tej reklame registrovala? Nebud trapna aspon.
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

A navyše s nebankovou pôžičkárňou - VYRAZIŤ!!!
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

Zdravím,

rodičom prišli dve pokuty z Talianska, z leta 2018 za prekročenie rýchlosti. 68€ a 155€ (za 102 a 108 km/h pri 90). Máte niekto skúsenosť: oplatí sa zaplatiť, alebo kašlať na to? Vymáhal by to niekto?

Čítal som aj nejaký článok kde sumarizovali kedy pokutu zo zahraničia platiť netreba. Zdalo sa mi, že aj sú naplnené viaceré body (napr. ak je menšia ako 70€, alebo napr. ak pokuta nepríde v zrozumiteľnom jazyku: teda po slovensky - bola po anglicky).

Čo s tým?
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Pokiaľ sa rodičia ešte niekedy v budúcnosti chystajú do Talianska, asi by som nevymýšľal a zaplatil. Nikdy nevieš, kedy by ich tam náhodne zastavili pri najbližšej dovolenke a dali by im zaplatiť túto pokutu + všetky správne poplatky za omeškanie. Vysvetľovať im, že nemajú na to právo, pretože pokuta neprišla v slovenčine alebo že bola za menej ako 70€, asi nebude príjemné.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

ja by som urcite doporucil nezaplatit, aby pomohli rozsirit tych milion exekucii na Slovensku, v tomto pripade aspon o 2 kusy
hughito
Redeemer
Redeemer

brm napísal:Pokiaľ sa rodičia ešte niekedy v budúcnosti chystajú do Talianska, asi by som nevymýšľal a zaplatil. Nikdy nevieš, kedy by ich tam náhodne zastavili pri najbližšej dovolenke a dali by im zaplatiť túto pokutu + všetky správne poplatky za omeškanie. Vysvetľovať im, že nemajú na to právo, pretože pokuta neprišla v slovenčine alebo že bola za menej ako 70€, asi nebude príjemné.
Z tohto hľadiska áno.

Inak predmetný článok tu:

https://www.autoviny.sk/reportaze/11853 ... ali-urobit
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Nezaplatiť - to je také slovenské... (bez urážky, prosím).
Je lepšie problémom predchádzať. Vo svete je zvyk zákony, predpisy a nariadenia dodržiavať.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Precital som si ten clanok a co pozeram, tak Taliansko ma 5 rokov premlcaciu dobu. A to som sa tesil, ze mi neprisla pokuta do 2 rokoch, ked som isiel na jesen 2016 po dialnici 230 km/h za takym talianskym Cayennom. To aby som sa este dva a pol roka klepal ked pride postarka :(

Inak co sa tyka tej pokuty, niekedy na jesen ci kedy bolo v telke v spravach, ze pokuta musi byt v jazyku statu v ktorom je auto registrovane, inak je pokuta neplatna.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

brm napísal:Vysvetľovať im, že nemajú na to právo, pretože pokuta neprišla v slovenčine alebo že bola za menej ako 70€, asi nebude príjemné.
hughito
Redeemer
Redeemer

starysomar napísal:Nezaplatiť - to je také slovenské... (bez urážky, prosím).
Je lepšie problémom predchádzať. Vo svete je zvyk zákony, predpisy a nariadenia dodržiavať.
Dnešné autá majú v pohode cez 200 koní, človek troška stlačí plyn a tou stovkou ide ani nevie. Je prirodzené, že človeku sa nechce zaplatiť cez 200€ pokutu kvôli v podstate smiešnemu priestupku. Tých hojkových 230 km/h je inakšia káva, ale ako fandím mu aj tak. :)

hojko: Presne, o tom jazyku sa píše aj v článku. Tatko povedal, že to platiť nebude, ale mama je viac vystresovaná, preto som začal zisťovať čo a ako. Asi posuniem info, že neplatiť.

Ešte som našiel jeden článok, kde sa potvrdzuje cca tu napísané:

https://www.garaz.cz/clanek/na-rychlost ... -domu-4677
A co dělat, když pokuta ze zahraničí opravdu dorazí? Někteří tvrdí, že je zbytečné ji platit, že nám nic nehrozí. Částečně mají pravdu - tady v Česku z nás zahraniční úřady pokutu vymáhat nemohou. Problém ale může nastat, když se do inkriminované země vrátíme. Policie nás pak může na silnici zastavit a pokutu vymáhat na místě. Postihy jsou v takových případech mnohonásobně vyšší a hrozí dokonce i zabavení vozidla do doby, než pokutu i s penále uhradíme. Jsou známy i případy, kdy se z pokuty ve výši tři tisíce korun stala nakonec pokuta padesát tisíc.

Pokud se tedy do dané země už nikdy více nechystáme, můžeme se na placení vykašlat a doufat, že nám to projde. A nejspíše projde. Pokud ale víme, že dříve, nebo později přes tuto zemi pojedeme, je lepší pokutu zaplatit. Předejdeme tím několikanásobně větším problémům, které mohou nastat.
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

To je trápna výhovorka súdruh. Btw odkiaľ takí zarytí komunisti zobrali morálne právo vlastniť také konzumné auto? Mal by im stačiť predsa trabant!

Ale moja rada znie určite neplatiť. A na budúcu dovolenku si určite vybrať Taliansko :).
Spixy
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Spixy »

sú držiadky na sklo legálne? (napr. https://www.alza.sk/trust-car-tablet-ho ... 413505.htm)
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Prečo by nemali byť?
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

imho je to vacsi problem ako mala prasklina v zornom poli vodica, pretoze aj tieto drziaky sa umiestnuju spravidla do stredu skla pripadne na lavy kraj..ale su povolene samozrejme
snopy
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa snopy »

mám otázku (možno totálna hlúposť tak ma neukameňujte) má mestský policajt právo rozdávať pokuty (za zlé pakovanie) na verejnej komunikácií aj keď vlastník nieje mesto ?
mLuks
Professional
Professional

Príspevok od používateľa mLuks »

sám si si odpovedal, na na verejnej komunikacii áno, alebo odtiahnuť. bežné je papučkovanie pred NC, kde samotné parkoviská NC sú súkromným vlastníctvom ale platia na nich pravidlá cestnej premávky
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Trosku to tu ozivim.
Parkovanie.
Chodnik dostatocne siroky. Cele auto sa zmesti na kraj chodnika a este stale ostane 1,5m pre chodcov.
Ked su na okraji chodnika prekazky, nizke betonove kocky, betonove kvetinace, atd. tak uz tam nemozem parkovat?
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Napísať odpoveď