1. Matovičova vláda (2020-2021) + 1. Hegerova vláda (2021-202x)

Diskusie na politické témy...
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: 1. Matovičova vláda (2020-2024)

Príspevok od používateľa gogo956 »

tyler91 napísal: 31 mar 2021, 12:32 Ja som sa tak zamyslel, že koľko musí človek investovať peňazí a času do svojej poznateľnosti aby sa v politike presadil a ak sa mu náhodou podarí stať sa premiérom, ministrom tak tých 6K je výsmech oproti tomu akú má zodpovednosť, život sa mu otočí naruby, je pod každodenným mediálnym tlakom, to je úplne zle nastavené.
A ten Tarkovič raz za 3 mesiace nominuje hráčov, posedí si na zápase, žiadna zodpovednosť v osudy obyvateľov a zoberie 15K
samozrejme ze politici nechodia do politiky kvoli 4K ci kolko a nebiju sa za premierske kreslo kvoli 6K.
Robia to preto, aby mohli dojit rozpocet cez statne zakazky cez spriaznene nastrcene firmy ci brat uplatky a to uz ide o uplne iné cifry.
A je v podstate jedno ci tam raz tie volby vyhra Jožko za Lavicu a druhykrat Ferko za Pravicu, aj ked je pravda ze Jožkovia maju tendenciu rozfrcat rozpocet nezodpovednejsie ako Ferkovia. Vsetko ostatne je cirkus pre tych co chcu byt klamaní..
Demokracia je system, v ktorom vzdy vyhravaju stale vacsi populisti az nakoniec konci v agonii socializmu a podobnych smeroch, historia jasne ukazuje aj na priklade Zapadnych krajin ze tato paradigma je funkcná a zodpoveda nasnestastie realite.
M142
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa M142 »

vtip je v tom, ze pri tych 6k to ani nahodou nekonci, ze ano. tazko by niekto investoval miliony z dobreho srdca aby nam tu bolo lepsie. + aj keby sme predpokladali, ze su to dobri neskorumpovatelni ludia, tak stale existuje statny prispevok pre chod stran za niekolko milionov, takze pri tych platoch to nekonci. olano, ktore nema ani len poriadnu strukturu, okresne vybory a clenov dostalo skoro 10 milionov.
tyler91
Professional
Professional

Príspevok od používateľa tyler91 »

samozrejme, chápem to, ak sa nezmení systém tak stále to bude o tomto...zaujímalo by ma ako to je na západe, kde sa "nekradne" ako sú tam nastavené platy a všetko okolo toho

Autoeditácia príspevku po 1 min 40 sek:
M142 napísal: 31 mar 2021, 12:44 vtip je v tom, ze pri tych 6k to ani nahodou nekonci, ze ano. tazko by niekto investoval miliony z dobreho srdca aby nam tu bolo lepsie. + aj keby sme predpokladali, ze su to dobri neskorumpovatelni ludia, tak stale existuje statny prispevok pre chod stran za niekolko milionov, takze pri tych platoch to nekonci. olano, ktore nema ani len poriadnu strukturu, okresne vybory a clenov dostalo skoro 10 milionov.
ten štátny príspevok pre strany je nejako monitorovaný, že na čo to môžu minúť ? Alebo im vyplatia postupne za 4 roky 10 milionov a je to ich ?
gogo956
Redeemer
Redeemer

Preto je na ludoch, obcanoch aby sami pozadovali nie neustále posilnovanie centralizcie vladnutia v state ale postupny presun vykonnych kompetencii na samospravy resp na samotnych obcanov. Pre predstavu takto uspesne funguje napr Svajciarsko, kde maju samospravy jednotlivych Kantonov vyznamne rozhodovacie prava a zaroven je tam silna tradicia pravidelnych referendiev v ktorych obcania aj realne o niecom rozhoduju.

Apropo, ako perlicka, pri zakaldani I.CSR bola deklaracia ktora vyznavala snahu aby stat bol usporodianym takymto sposobom po vzore Svajciarska, co samozrejme politici nasledne nedodrzali, pretoze sa im to nehodilo.

Zakladnou smutou premisou je, ze stale vacsia centralizacia a posilnovanie statu nikdy nevedie k nicomu dobremu, iba ku korupcii a systemovej neefektivite.

tyler91
na Zapade sa kradne menej, resp menej okato a sofisitikovanejsie, ale to neznaena ze to tam tiez neexistuje
tyler91
Professional
Professional

Príspevok od používateľa tyler91 »

čiže cesta je, znížiť kompetencie vládnych strán?
gogo956
Redeemer
Redeemer

tyler91 napísal: 31 mar 2021, 12:54 čiže cesta je, znížiť kompetencie vládnych strán?
v podstate ano, cesta je aby o tych veciach pri ktorych to ide, rozhodovali dotknuti obcania resp ich samospravy a nie niekto tretí, zaroven dovolit konkurenciu sukromneho podnikania aj v oblastiach v ktorych drzi dnes monopol stat so svojou neefektivitou.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Nakoniec myslim, ze Heger bude daco ako Krajci - https://www.ta3.com/clanok/1206866/hege ... zbach.html. Zas tu budu rovni a rovnejsi.
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Blastbit »

tyler91 napísal: 31 mar 2021, 11:02 Inak, včera som si všimol, že Tarkovič ako tréner futbalovej reprezentácie ma asi 3x vyšší plat ako premiér... je to normálne? aby človek ktorý sa raz za 3 mesiace stretne s hráčmi aby odohrali zápas má o toľko vyšší plat ako človek ktorý je pod neustálym tlakom, má zodpovednosť za svoje rozhodnutia na takmer každého z nás?
Co povieš na Weissa, ktorý bral minimálne 34 tisic eur mesačne. Sponzor SR repre je Fortuna ktorá patrí Pente, čiže trenerov platia zrejme títo oligarchovia. Dva zápasy so slabšími krajinami remizovať, s papierovým favoritom vyhrať(Rusko) kto by to len čakal že :). Treba riešiť aj športovu korupciu a vedenia jednotlivých zväzov, na ktorích stoja najmä diletanti, papaláši a výsledky ledva priemerné za nehorázne prachy.
gorsche
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa gorsche »

Plat Tarkovica urcil hlavne trh, neviem ci by to vzal za 5k. To by sa mu oplatilo ist niekde inde. Druhy faktor je ze sme ochotni platit tolko za futbal, co neje problem len Slovenska ale celeho sveta.
Chcel by som vidiet ako by sa zmenila politika na Slovensku keby premier bral 30k, ministri 25k, poslanci 10k... To by mohlo prilakat viac odbornikov alebo este kvalitnejsich zlodejov.
K Hegerovi; zatial sa podla mna nic take neudialo, aby sme ho pasovali za nastupcu Krajciho. Viem si predstavit ze kazdemu slubuje ze sa posnazia otvorit vsetko co najskor. Za klerikalneho ho uznam, ked budu napr. skor pristupne verejne bohosluzby ako restauracie, kina, divadla, maloobchody, skoly...
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Akože je to bulvár, ale aj tak...wtf :D
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/ ... e-rodina-2?
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Žeby 1. apríl?
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

Ja mam ten pocit, že na Slovensku máme každý deň v roku 1.apríl :(
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Už viac ako 600 odborníkov z pomáhajúcich profesii podpísalo otvorený list poslancom, že prijímať zákony ako z Tretej ríše je cez čiaru. Pripomínam, že neexistuje štúdia, ktorá by dokázala, že dve matky alebo dvaja otcovia a ich výchova, má škodlivý vplyv na deti a poškodzuje ich. Naopak sú krajiny EU, kde tieto "deti" majú už svoje vlastné deti a rodiny.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... w/viewform

Sociálka by si skôr mala posvietiť na Borisa Kollára. 11 detí s 10 ženami. Aký už len on môže byť otec? Koľko má na deti a ich výchovu čas pri svojej práci a svojich "záľubách"? Hodinku mesačne na jedno dieťa? Nepoškodí to jeho deti, keď si čítajú, že otecko chce honiť vtáka transke počas šoférovania a že za nim do nemocnice chodili nejaké cudzie tety a robili tam bordel? Nie je nebezpečný pre svoje dcéry, keď 14 ročnému dievčaťu píše, či "sa vyšukajú"?

Jo a potom tu je toto klérofašistické hnutie OLANO. Pani poslankyňa je psychologička. No s pánom bohom...
Prílohy
168837761_10159722064896435_7954292446063295379_n.png
Capture+_2021-04-05-07-55-37.png
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Prepac ephramko, ale Slovensko ma momentalne ine problemy, nez riesit vas, honosexualov. Nechapem preco sa vobec otvaraju tieto temy teraz, kedze priorita by mala byt v boji s covidom, hladanim podpory pre zivnostnikov, podnikatelov a zamestnacov, taktiez ako vymysliet fungujuce skoly, sportove kruzky, ako pomoct zdravotnictvu a dalsie. Miesto toho tu skupinka ludi, vlastne nie len tu, ale napriklad aj v Polsku, ma potrebu pravidelne rozoberat honosexualov, adopcie deti a potraty.

Nemam nic proti homosexualom, len mi to pride zbytocne a otravne v tejto dome.

Mimochodom, tvoj prispevok je skor urceny so inej temy, nez do tejto.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

A medzitym sa v RTVS dozvieme, ze ateisti su menejcenni obcania druhej kategorie - https://www.facebook.com/peter.tkacenko ... 1648455072.

Autoeditácia príspevku po 2 min 57 sek:
heker napísal: 05 apr 2021, 10:10 Prepac ephramko, ale Slovensko ma momentalne ine problemy, nez riesit vas, honosexualov. Nechapem preco sa vobec otvaraju tieto temy teraz, kedze priorita by mala byt v boji s covidom, hladanim podpory pre zivnostnikov, podnikatelov a zamestnacov, taktiez ako vymysliet fungujuce skoly, sportove kruzky, ako pomoct zdravotnictvu a dalsie. Miesto toho tu skupinka ludi, vlastne nie len tu, ale napriklad aj v Polsku, ma potrebu pravidelne rozoberat honosexualov, adopcie deti a potraty.

To povedz poslancom, ktori v case pandemie riesia hlavne interupcie a homosexualov (kolaicia hlasuje s fasistami), pricom zneuzivaju to, ze teraz sa neda legalne protestovat.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

heker napísal: 05 apr 2021, 10:10 Prepac ephramko, ale Slovensko ma momentalne ine problemy, nez riesit vas, honosexualov. Nechapem preco sa vobec otvaraju tieto temy teraz, kedze priorita by mala byt v boji s covidom, hladanim podpory pre zivnostnikov, podnikatelov a zamestnacov, taktiez ako vymysliet fungujuce skoly, sportove kruzky, ako pomoct zdravotnictvu a dalsie. Miesto toho tu skupinka ludi, vlastne nie len tu, ale napriklad aj v Polsku, ma potrebu pravidelne rozoberat honosexualov, adopcie deti a potraty.

Žeby to bolo tým, že vláda a poslanci sú neschopáci a nevedia riešiť problémy ľudí, tak neustále hľadajú nejaké populistické zástupné témy, kde nemusia nič skutočne riešiť? Raz sú to páry rovnakého pohlavia, potom interupcie, imigranti, Maďari, Rómovia... Bojovať "za život" je také ľahké. Poviem svoj názor, dám si nálepku na fotku na FB, možno pôjdem na nejaký pochod, spravím si tam fotečky a tým som skončil. Aby som pripravil nejaký zákon, ktorý by motivoval ľudí mať deti a poskytol im sociálnu záchrannú sieť, zlepšil život detí v decákoch, zaujímal sa o matky samoživiteľky, hendikepované deti...to už nie. Veď to by chcelo investovať do toho svoje ľudské aj finančné zdroje. A úplne najlahšie je, keď vládni poslanci ani nepíšu zákony, však im to napíše Kotleba a oni za to zahlasujú. Poslanci o ktorých sme za celý rok nepočuli ani slovo.

A sorry jako, ale už Fico pred 10 rokmi povedal niečo v štýle, že Slovensko ma 4000 problémov a registrované partnerstvá je jeden z posledných problémov, ktorým by sa mal zaoberať. Túto mantru ľudia ako ja počúvajú dlhé roky. Zmierte sa s tým, že Slovensko bude mať vždy nejaké problémy. Máme kopu ministerstiev a na nich desiatkytisíc úradníkov, 150 poslancov s ďalšími stovkami asistentov, to mi chcete povedať, že napísať jeden zákon o registrovaných partnerstvách je taká strašná záťaž pre štátny aparát? A dokonca by ani nemuseli vymýšlať nový zákon, úplne by stačila novelizácia ústavného zákona, kde by sa vypustila fráza "...jedného muža a jednej ženy...". Takú novelu má jeden poslanec, asistent, úradník zbúchanú za pár minút. Záťaž na štátny rozpočet 0€. LGBT občania nepožadujú prijatie nejakého zákona, ktorý by štát stál miliardy. Práve naopak, štát by mohol len získať. Veľa mladých ľudí zo Slovenska odchádza a časť z nich sú LGBT ľudia, ktorí zo Slovenska emigrujú práve kvôli tomu, čo sa (ne)deje v parlamente a neustálemu diskurzu, ktorý je v štýle, že štát by mal nejako kontrolovať a obmedzovať LGBT ľudí, lebo predstavujú hrozbu.
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Blastbit »

Z tohto tu bude flame, radšej pomlčím, ale v krátkosti má aj ephramko kus pravdy vo svojom nazore. Možno ten E. Heger bude viac otvorený k týmto témam, (LGBT, potraty u žien,ateisti), aj ked ja ako realista nevidim v Hegerovi spasitela tohto štatu v kazdej jednej otázke. Kto chce kompromis nájde rýchle efektívne riešenia, kto nechce, bude vydierať,osočovať len aby dosiahol len svoje.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Jo, bolo by na čase aktualizovať názov témy. :D Aj keď zatiaľ nevieme, či Heger bude nejako samostatne rozmýšlať alebo či bude len robiť to, čo mu Matovič povie.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

dobry napad, poprosim hojka o upravu
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Re: 1. Matovičova vláda (2020-2021) + 1. Hegerova vláda (2021-202x)

Som si po roku pozrel Shootyho. Ten teda Matovičovi dobre dáva. :D A môj favourite...
https://dennikn.sk/2314221/shooty-pesia ... nej-vojny/
Napísať odpoveď