Ake mate Teploty??

Pretaktovanie, rady, tipy, screenshoty...
lukostrel77
Star
Star
Používateľov profilový obrázok

Re: Ake mate Teploty??

Príspevok od používateľa lukostrel77 »

Pretože čidlo v procesore amd fx je umiestnené inde takže ukazuje +/- 10-15c odchýlku preto treba prirátat,reálnu teplotu u amd fx nezistíš,možeš si o tom prečítat na roznych forach.
Sensor u AMD FX je umístěný jinde a údajně reálné teploty jsou zhruba o 10-15 stupňů vyšší. To však pak nic nemění na tom, že FX pracují spolehlivě zhruba do 90 C. Poté již dochází k restartům systému a při ještě vyšším se zapně ochranná pojistka-vypnutí (95C). U AMD FX se tedy držte maximálně do přibližně 70 C softwarové teploty na jádrech v dlouhodobé zátěži.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

aktualne zlozene pc po upgrade cpu a dosky, mam intel core i7 8700k, doska asrock z370 extreme 4, chladic silentumpc fera 3, teploty v systeme podla meracov cca 37 stupnov, v biose ukazuje 53 stupnov, pri teste zataze cez aidu 64 po 12 minutach na vsetkych jadrach 100% teplota cca 93 stupnov a nestupa, som mierne sokovany vyskou teploty a chcel som sa informovat kto ma ake skusenosti s tymto cpu a jeho teplotami, throttling na cpu zacalo robit cca po 5 minutach v rozmedzi 1 az 2% !
Hegy
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Hegy »

Tiez som bol mierne zaskoceny pri zlozeni mojej prvek 8.gen zostavy.
Poskladam PC, first boot, teploty idle ok(ish vzhladom na to ze to bolo pod vodnikom nic moc), v plnej palbe bum 80-90C. Problem c.1 bol, akysi automaticky rezim taktovania ktory bol zapnuty by default, jadra ficali spokojnych 5.0GHz pri 1.47V.
Tak som sa pustil do manual OC, vsak to bolo aj tak na programe, brnkacka, nie? Nie.
Ci som siel cez offsety, alebo fixne hodnoty po boote do windowsov mi vsetky utility reportovali ine napatie. Ked som dal fix 1.3V, boot, vcore vzdy 1.35-1.47V...
Asi hodinu som skusal nastavovat v biose vsetko na fixne hodnoty, nejaky baseline no po boote do windowsu vzdy uplne ine hodnoty ako som nastavil.
Nakoniec som sa na to vy... bol to kamosov komp a nebolo dost casu na proper tuning tak som aspon zakazal tie auto OC, potom to bezalo na SIGNIFIKANTNE nizsich teplotach (max ~60C).
Neskor som zistil, ze 8. gen reportuje inac "to spravne" napatie jadra, presne uz si nepamatam ako ale dalo sa to nakoniec vycitat aj vo windowsoch len pod inym oznacenim (neviem ci to nebol VID).
TL;DR - Chod do biosu, prever, ci tam nie su prednastavene ziadne automaticke OC nastavenia a ak nie, pohraj sa s manualnym nastavenim napatia vcore. Problem byva v tom, ze automaticke napatie pri tak premennom clocku (intel turbo boost) je vacsinou dost prestrelene a tlaci napatia uplne nepotrebne na dosiahnutie stability pri danom clocku.
Skus zistit, ake napatia (akurat budes musiet zistit ktory reading je 100percent spravny udaj) ti to tlaci pri tych stress testoch a potom skus v BIOSe fixne nastavit o nejaky inkrement nizsie napatie a znizuj az kym neprides ku nestabilite, potom o inkrement viac a uvidis, ci ti to pomohlo pri teplotach.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

skladal som to naozaj v noci a testoval na povodnom windowse bez preinstalacie, nemal som o 4 rano na to uz naladu riesit na cisto :D, skusim dnes popozerat napatia preinstalovat cisty windows a aktualizovat bios, dakujem za rady zatial
Napísať odpoveď