lezenie, climbing, bouldering

O športe...
Stoporko
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: lezenie, climbing, bouldering

Príspevok od používateľa Stoporko »

Lubo- nepísal o niečom takom už Shubert?
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lub0$ »

?? :smt042
Cenayus
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Cenayus »

sevas, viete o nejakej amaterskej, pripade "profi" (open) sutazi v boulderingu?

inak zabudol som sedak na umelej stene a "zmizol" a premyslam o nejakej nahrade, mal som zakl. sedak (http://www.singingrock.com/data/katalog/big/C5041-2.jpg) a neprisiel mi nejak zly, alebo menej bezpecny...co si myslite o "drahych" vs. lacnych sedakoch? nejake skusenosti (nasiel som v prvom obchode od 36€, 43€ 56€....)
dik
Runes
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Runes »

ze sedak co mne je super pohodlny tebe nemusi :) podla mna to treba skusit ako ti to sadlo v obchodoch s tym nemaju problem a ked si vyhradis cas a spravis si setup na kazdom tak vies do coho ides. I ked v tych sedakoch na sportove lezenie ide hlavne o to aby co najmenej mal clovek pocit ze to ma na sebe. Ja uz viacmenej pouzivam len pracovne celotelaky a v tom sa liezt moc neda :D ale v sportovom sa zasa zlanit so psom neda :). Mam kamosa co robil vyskovky v sportovom a pindal jak chora vrana lebo mal prave taky uvazok co mal strasne uzke tenke polstre na stehnach, cize ked sa zavesil pri umyvani okien tak to bolo za trest :D BTW 50€ je podla mna v poho cena a uz tam zozenies slusne veci

A co sa tyka lacny vs drahy pojde asi len o to pohodlie a kvalitu materialu, hlavne kupovat co ma daky certifikat o testoch lebo tesit sa s toho ze si usetril 15€ na sedaku ale dat potom 2000€ za vozik lebo ti pri pade prdlo oko na sedaku :S uz neni sranda.
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa audiotrack »

Runes to zodpovedal veľmi dobre. Hlavná nevýhoda lacných je šetrenie materiálu, hlavne polstrovania na stehnách. Ten čo si mal vyzerá celkom fajn a použiteľne. Ak si už trošku liezol, tak si hádam sedák dokážeš kúpiť. My ani nevieme na akej si úrovni, či lezieš aj skaly a podobne. Od toho všetkého záleží výber sedáku (i keď v takom prípade máš väčšinou dva)

Skús aj napísať na stenu kde si bol, či ho náhodou nenašli. Prípadne pozri ich fb stránku a podobne.

a amatérsku-profi súťaž si tesne premeškal, asi dva týždne dozadu bol adidas boulder cup, čo boli vlastne majstrovstvá slovenska v bouldri, a boli tam aj kategorie pre začiatočníkov aj pokročilých. V blízkej dobe o ničom neviem, ale treba si vyhladať rôzne boulder stránky na fb a sledovať ich
Cenayus
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

viac som bouldroval(aj ked od zaciatku pri kupe leziek som hned kupil aj sedak, kedze kamarat ma lano a pod.) len som ho moc nepouzival, az teraz viac (mozno 10x) a zatial som nestihol "vychytat" svoje vlastne pocity(a uz ho aj ukradli) ked som v nom liezol kedze viac som sa sustredil(aj bal) na lezenie(z lezenia, vyska, expressy a pod.)...

na skalach som bol 3x a vytiahnem relativne v pohode VI-/VI....tahal som aj VII(ale neuspesne, az ku koncu lezenia, dva expressy pred koncom som uz nevladal a bola tam dost technicka pasaz(pre mna))

tak dik pomohli ste, aj ste presvedcili priplatit nieco navyse....myslel som ze kazdy musi byt bezpecny rovnako, ale ked sa zamyslim uz sa setri vsade...

mozno pojdem aj do toho isteho, vela ludi na stene som videl s takym istym sedakom, a nepocul som od nikoho(ani kamarat) zeby sa niekto stazoval moc:)
iba ak by ste mali nejaku konkretnu radu na nejaky model ze nanho pozriem
dik
Runes
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Runes »

inak tak ma napada ako sa da sedak zabudnut sak ja ho nedavam dole az kym nebalim veci a to ide rovno do ruksaku :D
a radu ti nedam akurat singingrock sa poslednou dobou orientuje dost na pracu de su drsne normy tak hadam maju dobru bezpecnost :) viacmenej cela moja vybava nesie ich logo ale ja sa venujem zachranarstvu so psom cize mam aj laiku odnich :D
http://www.singingrock.cz/laika
Cenayus
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

lahko zo satne sme sli najprv na bouldrovku a potom bol plan ist aj na lano, tak som bral hned sedak so sebou a polozil ho ku bouldrovke, ale na lano sme sa nedostali nakoniec a ponahlal som sa na vlak a bolo to...(aj som volal na stenu, ze odlozia ale nic...)

haha tak ta laika vyzera dost dobre:D

aj tak ste pomohli a rozsirili trosku obzor, bude sa lepsie vyberat:)
dik
lowmanek
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa lowmanek »

Minuly mesiac vysiel dokument/film The Dawn Wall. Je o tom ako Tommy Caldwell hladal a nakoniec vysiel novu cestu na El Capitan v Yosemitoch. Rozhodne som sa nenudil :)
Goofy
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Goofy »

Caute, bol som skusit liezt a bolo to nieco co som dlho chcel skusit je to zaujmavy sport ktoremu by som sa chcel zacat venovat rozmyslam ze by som si kupil nejaku vystroj s decathlonu lezecky sedak ma niekto tuto vystroj oplati sa priplatit alebo na zaciatok to staci ?
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Pokiaľ sa dá požičať na tom danom mieste kde pôjdeš liezť tak by som to neriešil a požičal si. Do budúcna ak by ťa to nebavilo. Neprídeš o peniaze.
Napísať odpoveď