Bitcoin, Litecoin, Ethereum a iné kryptomeny

Ak neviete kam zaradiť Váš príspevok, použite túto kategóriu...
kayko
Star
Star

Re: Bitcoin, Litecoin, Ethereum a iné kryptomeny

Príspevok od používateľa kayko »

aacid napísal: 16 feb 2021, 11:02 to je v poriadku, ale ako to spravit ked budes chciet vybrat ten zisk?
mne to najlepsie vychadza vyberat kazdy mesiac par sto eur, aj ked to bude stale z uctu burzy takze to moze byt podozrive.
alebo potom to vymenit za bitcoiny a vytiahnut z bankomatu, co bude asi nevyhodne ale stale lepsie ako to zdanovat.
uprimne, ja by som tie vynosy aj zdanil, realne sa nemozem tvarit ze su to nejake peniaze ziskane tazkou robotou, proste som tam poslal eura, kupil nieco a mal to stastie ze to zarobilo. ale viac ako prist o 30% z toho na daniach ma trapi to vypisovanie danoveho priznania, teraz to robi firma za mna a skratke je to otrava vyplnovat si to sam.
Banky mozu hlasit akekolvek podozrive transakcie zo zahranicnych uctov, co je podla mna aj sposob, akym dosli danovaci na toho tvojho kamosa. Takze vyberat to po 100€ cez desiatky transakcii je najlepsi sposob ako na seba upozornit. Lepsie by bolo vyberat asi cez ten bitcoinmat, kde je sice tusim nejakych 10% poplatok, co je vela, ale stale menej ako dan+odvody. Len este som cez bitcoinmat nevyberal, takze netusim ako je to tam, ci tam potrebujes tiez nejaky ucet, podla ktoreho ta potom vedia identifikovat, alebo je to anonymne.
Mazokol
Novice
Novice

Príspevok od používateľa Mazokol »

aacid napísal: 15 feb 2021, 16:45 dnes som si pisal s kamaratom a jeho bratovi vraj takto zaklopali na dvere nedavno. ze si z burzy poslal 4 tisic eur. vraj im vydokladoval ze 2 roky dozadu tam 4 tisic poslal, teda ziaden zisk a dali mu pokoj. ale celkom ma to prekvapilo ze kvoli takej relativne nizskej sume to riesili.
Sorry, ale tomu neverim. Najskor si len z teba robil srandu, chcel ta vystrasit alebo poplietol viacero veci. Danovaci urcite nechodia vyklopkavat po dverach fyzickych osob, aby si im dovysvetlil nejake sumy :lol: . Ak by sa im nieco nezdalo, tak ti postou poslu oficialne predvolanie a ides to riesit na danovy urad.
I ked si vlastne nespecifikoval, ze kto vlastne mu to prisiel klopkat na dvere. Potom este ostava policia, ale to by bolo este bizarnejsie. Co s tym ma policia, ze si niekto posle peniaze z burzy, to snad este trestne nie je :D . Problem je nezaplatenie dane, ale ta sa plati az nasledujuci rok.

Inac k teme: jedinou istotou ako sa plne legalne vyhnut zaplateniu tych absurdnych 39% je zmena danovej rezidencie. Samozrejme, pre par stovak sa to neoplati. Ale ked mate stovky tisic, alebo milion a viac, tak to dava zmysel.
jukel
Professional
Professional

Príspevok od používateľa jukel »

tiež sa mi nechce veriť že ti osobne idu vyklopavat na dvere a už duplom nie cez pandemiu :D Ved na take niečo nemaju kapacity. Osobne ta navštívi akurat tak NAKA
Mazokol
Novice
Novice

Príspevok od používateľa Mazokol »

jukel napísal: 16 feb 2021, 13:13 tiež sa mi nechce veriť že ti osobne idu vyklopavat na dvere a už duplom nie cez pandemiu :D Ved na take niečo nemaju kapacity. Osobne ta navštívi akurat tak NAKA
Suhlasim. A ani nejde o kapacity, proste to danovaci nerobia, urcite nechodia klopkat po dverach a pytat sa na dane. A policia taketo veci neriesi. Kryptomeny zatial nie su u nas zakazane a dane sa platia az nasledujuci rok, tak nechapem, preco by ta mala navstivit policia.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

no zial neviem sa k tomu viac vyjadrit, napisal som len tie informacie co som dostal, chapem ze to neni moc do detailov a vela veci je tam nejakych, ale kamarat nema dovod aby mi klamal a jeho brat vraj tiez nema dovod aby mu klamal.
pisal som mu a nema zaujem kvoli mne alebo vam to riesit s bratom, takze to mozme kludne uzavriet ako pokus o vystrasenie...
AXO
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AXO »

Potrebujem radu od skusenejsich investorov.

Ako sa vysporiadavate s FOMO?

Venujem sa tomu zatial len kratko, ale posobi mi to nemaly stres. Zaujimave, ze ani nie tak pocit, zeby som prerobil, ale pocit, ze netrafim tu spravnu menu na investovanie, alebo zeby som mohol predat cast inej meny a investovat viac do tej, z ktorej mam lepsi pocit.

Konkretne:

Mam v portfoliu BTC, ETH, ADA, DOT, BNB a ATOM.

Podla timeline projektov predpokladam, ze ADA a DOT by mohli 'explodovat' viac ako ostatne. Som na velkych pochybach, ci mam predat cast BNB, ETH a ATOM a preinvestovat do ADA/DOT.

Je to dobry napad, alebo nechat to diversifikovane za 'kazdu cenu', aj ked mozno nebudem tak ziskovy, ako by som mohol byt? Alebo pripadne predat vsetko ostatne a nechat si len ADA a DOT? Uz som z toho prekombinovany.

Vdaka za akekolvek skusenosti, ci nazor. 👍🏻
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Určite neprehadzuje z jednej do druhej lebo si budeš potom hovoriť prečo som to nenechal tak. Tie coiny čo máš teraz majú zaujímavú budúcnosť. BNB s DOT ti to muselo ťahať doteraz taktiež aj BTC isto robil nejaké %. ADA by koncom tohto mesiaca mala dodať konečne gougen fázu a následne tiež spraviť nejaké % (niektorí vravia že sa dotiahne k 10$).

Ideálne mať povedze 3 portfolia - dlhodobé, krátkodobé, tradingové …

Ja to mam takto rozdelené z jednej skupiny (nechcem tu robiť promo) ale zatiaľ som s tým spokojný.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Asi pred týždňom som začal sledovať tohto týpka a príde mi, že je to jeden z najlepších YouTube channelov o krypto a investovaní celkovo. Jeho background sú financie so zameraním na risk management, takže sa vyzná. BTW, za ten týždeň mu stúpol počet subscriberov asi z 16k na 40k+, takže ide dobré bomby :D

V tomto videu hovorí o svojej stratégii, ako sa vysporiadať s FOMO. Inak je bullish len na BTC a ETH, ostatné coiny nesleduje.

dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Ja som začal sledovať tohto https://www.youtube.com/channel/UCGDjpw ... LSnhInCfKQ niekedy v novembri / decembri odvtedy 100% nárast odoberatelov a jeho predikcie sú dosť on point
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

ja som vcera vystupil z DOT. pred tyzdnom ked mal nove ATH $30 som si povedal ze ak o tyzden bude stale nad 30 tak to predam. no a vcera kuknem a je 42... vzhladom na to ze som kupoval za $5 tak som velmi happy.
este mi za ten cas stihlo mojich 93 DOT vygenerovat 2 dalsie stakovanim.

ja stale verim tomu ze sa zopakuje to co pred 3 rokmi, ze toto je ozaj len dalsia bublina. teraz uz proste nic nenakupujem.
ponahlat sa teraz do niecoho dufajuc ze to do mesiaca vyskoci na 10 nasobok je definicia FOMO. pokial ma nieco buducnost tak je to dlhodoba buducnost a vyplati sa do toho investovat aj za mesiac aj za pol roka, nie len teraz lebo o tyzden bude neskoro.

na silvestra som predal BTC co som mal a teraz to ma hodnotu uz 2x tolko. je mozne ze to o tyzden spadne niekam uplne dole a budem sa tesit ze som spravil dobre rozhodnutie. rovnako je ale mozne ze to pojde naopak hore, ze to bude o mesiac na 100k a za pol roka sa to bude na 100k stale drzat. v tom pripade nakupim znova, sice uz nebudem mat 0.05 BTC ale iba 0.01 ale stale bude velky potencial ze o 10 rokov na tom stale velmi dobre zarobim.

toto co sa deje je ciste FOMO. nemoze to rast do nekonecna a pokial existuje nejaka hranica, ozaj ju dosiahneme za tyzden ci za mesiac? skor ju dosiahneme za 5-10 rokov a v tom pripade sa neni kam ponahlat.
kayko
Star
Star

Odporúčam sledovať týpkov menom texaswestcapital a Alessio Rastani. Niesú to samopečení kryptotrejderi, ale väčšinou analyzujú trhy všeobecne, hľadajú korelácie s akciami, zlatom a dolár indexom. Ani ten najlepší investor nedokáže trafiť úplne dno pri nákupe a úplný vrchol pri predaji. Preto nie je dobré zaoberať sa myšlienkami typu, "keby som vtedy nepredal a nakúpil vtedy to a ono". Treba sa zamerať na čiastkové ciele a podstatné je nebyť v strate. Začínajúci "investor" veľmi ľahko prepadne emóciám, čo ho väčšinou pripraví o zisky a v horšom prípade aj o väčšinu vkladu. Byť nováčikom, teraz by som už do trhu nevstupoval. Na prelome rokov 2017/2018 som bol v pozícii toho nováčika, kedy som zvažoval svoju prvú investíciu do krypto. Našťastie väčšina búrz a zmenární bola preťažená, dlho som čakal na overenie účtu a nakoniec, keď som mal účet overený, trh padol a ja som upustil od nákupu. V podstate mi to zachránilo peniaze, za čo som dnes vďačný a dostal som lekciu "zadarmo". Ono je to dosť nebezpečná ruleta a treba to tak brať. Preto vôbec netradujem a iba hodlujem, dám si cieľ, že budem držať nejakú kryptomenu aspoň pár mesiacov a už vôbec neinvestujem peniaze, ktoré si nemôžem dovoliť postrádať. Milionára to z teba neurobí, treba sa opýtať sám seba o čom to vlastne je. Môže na tom zbohatnúť každý? Nemôže, pretože v tejto sfére môžete zbohatnúť iba na úkor niekoho iného a preto musíte byť buď chytrejší ako on, alebo mať viac šťastia.

Súčasný trh: BTC je rizikové aktívum a tak ako každé rizikové aktívum, rastie vtedy, keď je ekonomika v recesii. Zabudnite na FOMO, zabudnite čo hovoria médiá. Keď prišla hypotekárna kríza, médiá v roku 2008 celý čas šírili negatívne správy typu, ako dlho kríza potrvá, ako hlboko ešte klesneme. V tom istom čase akciové trhy krásne rástli. To isté platí opačne, ak sú médiá pozitívne, ak sa predbiehajú správy o tom, či bude BTC o rok stáť 100k alebo 200k, treba sa mať na pozore a očakávať pád.
Zedci
Novice
Novice

Príspevok od používateľa Zedci »

Ahojte. Som v krypte relativny zaciatocnik. Verim v jeho buducnost a ze tu s nami bude aj o 10,20,30 rokov.
Chcem preto nejake to € do neho investovat, ulozit na HW penazenku. Mozno na dochodku sa potesim. ( a mozmo aj nie). :D
Isli by ste v taktomto pripade do coho ?
Len do klasiky BTC,ETH,LTC ?
Zatial mam za par € kupeny kontroverzny XRP. Dalej Stellar a EOS.

Dakujem za rady a pripadne tipy :)
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

BTC je asi istý ale ak chceš nejakú alternatívu tak ja verím Cardanu.
Paťko
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Paťko »

Ja som včera kúpil Maker. Pri jeho množstve vidím potenciál na vysoký rast.
Kels
King
King

Príspevok od používateľa Kels »

Ak chces aj nieco ine za mna by bola rada ADA cislo jedna - a VET (pri dlhodobom drzani) cislo dva. Z mojho pohladu neviem, ci je nieco s vacsim potencialom, ked si dam dokopy pomer cena X technologia X potencial rastu. Urcite tiez nic nepokazis LINKOM. Ten som osobne nakupil ked stal pod dve eura a uz dnes mi je celkom do tanca - verim ale ze sme len na zaciatku .)
Zedci
Novice
Novice

Dakujem za tipy.
Mate skusenosti s kriptomat.io ? Cakam na Trezor T tak som to zatial riesil takto a ze si potom presuniem krypto do HW penazenky. Prve dva vklady v pohode na druhy den tam a treti tam nedorazil za tri dni. Podpora mi stale odpise ze mam cakat 1-5 pracovnych dni.
Kels
King
King

Príspevok od používateľa Kels »

S kriptomatom konkretne nie, ale ak sa nechces venovat trejdovaniu, tak je vzdy dobre si po zakupeni poslat na penazenku, a je super ze si si kupil hardwarovu. Co sa tyka miesta na nakup ci trejd - tak vyskusal som niekolko cez coinbase, binance alebo Kucoin - potom som narazil na apku crypto.com a odtial som uz neodisiel. Jednoduche, rychle, pomerne velka ponuka coinov, nizke poplatky. Odporucam.
Zedci
Novice
Novice

Mne sa na Coinbase nedari schvalit ucet. Stale overuju vodicak uz mesiac. Cital som ze maju nejake problemy.
Trezor este nemam az cca o mesiac lebo dlho trva dodanie. Preto som chcel riesit cez kriptomat ale problem s prevodom ma nastval. Prve dva hned a treti ktory bol 10 nasobny proti predoslim tak nic za 3 dni. Cakam a dufam ze to tam nabehne a hned si to poslem nazad a budem riesit nieco ine. Ked budem mat priamo Trezor tak cez bitcoinmat si chcem riesit.
kayko
Star
Star

Binance si neskusal?
Inak neviem ako je na tom Trezor, ale Ledger umoznuje nakup priamo cez apku. Je tam sice tiez vacsi poplatok, lebo to ide sprostredkovane cez burzu, ale da sa.
Zedci
Novice
Novice

Ledger S je slabota a Xko neviem zohnat. Cakam preto na Trezor T ked naskladni Alza.
Napísať odpoveď